lipoxal na chudnutie
|

Lipoxal – Úprimná recenzia podporená 13 štúdiami

Tabletky na chudnutie sú vo väčšine prípadov sklamaním pre tých, ktorí ich užívajú. Na našom československom trhu je jedným z najpopulárnejších spaľovačov tukov Lipoxal. Je lepší, než ostatné spaľovače tukov?

Táto recenzia objektívne zhodnotí tento produkt, a dá ti úprimnú odpoveď na to, či Lipoxal funguje. Po prečítaní tejto recenzie budeš poznať všetky potrebné informácie o tomto produkte, a budeš tak môcť spraviť dobre informované rozhodnutie o kúpe Lipoxalu.

Čo to je Lipoxal?

Lipoxal je doplnok výživy, ktorý má pomôcť pri chudnutí. Podľa výrobcu ti pomôže preto, lebo obsahuje účinné látky, ktoré zrýchlia metabolizmus, znížia chuť do jedla, čo bude viesť k spaľovaniu tukov.

Výrobcom tohto produktu je firma Simply You Pharmaceutics a.s., ktorá má sídlo v Prahe v Českej Republike. Na Slovensko je distribuovaná pomocou Simply You Slovakia s.r.o. so sídlom v Žiline.

Pokiaľ zanedbáme rôzne veľkosti balení Lipoxalu, tak existujú tri hlavné produkty Lipoxal. Sú to Lipoxal Xtreme II, Lipoxal RadicalLipoxal UltraFit.

Niektoré látky sa nachádzajú vo všetkých troch Lipoxaloch, niektoré sú špecifické pre konkrétny výrobok. Najprv prejdeme cez tie spoločné látky, a potom pri jednotlivých produktoch sa pozrieme na to, čo ich robí špeciálnymi.

Čo obsahuje Lipoxal?

Látky, ktoré nájdeme v každom Lipoxale sú:

  • extrakt zo zeleného čaju
  • synefrín z horkého pomaranča
  • L-karnitín (ďalej karnitín)
  • glukomanán

Pozrime sa na jednotlivé látky bližšie, a na ich účinok.

Extrakt zo zeleného čaju

Zelený čaj podporuje chudnutie (1). K chudnutiu prispieva zrýchlením metabolizmu, teda zvýšením kalorického výdaju. Nie je to však žiaden zázrak na chudnutie, metabolizmus zrýchli totižto len o cca 4% (2). Nie je to málo, ale na schudnutie to stačiť nebude.

Zelený čaj má aj veľa iných priaznivých účinkov na zdravie od stabilizovania hladiny cukru v krvi až po urýchlenie regenerácie.

Synefrín

Aj synefrín je látka, ktorá napomáha chudnutiu. Jedna štúdia tvrdí, že 50 mg synefrínu vie spáliť 65 kalórii (3). V súčasnosti nie je úplne jasné, či je synefrín bezpečný. Je zakázaný organizáciou NCAA (National Collegiate Athletic Association), a napríklad v Kanade je zakázané ho užívať spolu s kofeínom.

Obavy spojené so synefrínom sa týkajú zvýšenia krvného tlaku. Napríklad štúdia z roku 2005 zistila zvýšenie krvného tlaku po užití 900 mg horkého pomaranča (obsah synefrínu 6%) (4). Iné štúdie tvrdia opak, a vo väčšine krajín je synefrín považovaný za bezpečnú látku (5). Jeho čistá forma sa dá kúpiť aj na Slovensku.

Karnitín

Karnitín je aminokyselina, ktorá je známa svojím účinkom spaľovania tukov. Nachádza sa takmer v každom jednom spaľovači tukov na trhu.

Karnitín má za úlohu transportovať mastné kyseliny (tuky) do buniek, ktoré ho spália, a získajú energiu. V teórii teda suplementácia karnitínu pri chudnutí dáva zmysel.

V praxi je to o niečo zložitejšie. Máme štúdie, ktoré nenašli spojenie medzi karnitínom a chudnutím (6), ale aj také, ktoré toto spojenie našli (7).

Karnitín pravdepodobne môže pomôcť pri chudnutí, ale jeho účinok nie je tak veľký, ako by sme od neho očakávali.

Viac informácii o karnitíne nájdeš tu.

Glukomanán

Jedná sa o vo vode rozpustnú vlákninu. Chudnutiu teda prispieva podobne ako vláknina. To znamená, že vytvára pocit sýtosti.

Význam glukomanánu pri chudnutí je potvrdený aj štúdiami, a tvrdia, že výrazne podporuje chudnutie (8, 9).

lipoxal radical

Lipoxal Radical

Základná verzia produktu Lipoxal. Je to zlatá stredná cesta medzi kvalitou a cenou, pokiaľ je reč o týchto troch produktoch Lipoxal. Tento produkt je špeciálny látkami:

  • extrakt z guarany
  • extrakt ženšenu
  • extrakt zo semienok vínnej révy.
Extrakt z guarany

Guarana obsahuje kofeín, a preto je účinná pri chudnutí. Kofeín je známy ako najlepší prírodný spaľovač tukov. Dokáže zrýchliť metabolizmus o 3 až 11% (10).

Vo väčších dávkach môže guarana spôsobiť bolesti hlavy, úzkosť alebo brušné kŕče.

Extrakt ženšenu

Štúdia z roku 2014 potvrdzuje účinok ženšenu na chudnutie (11). Ženšen má na Slovensku spisovný názov všehoj ázijsky. Názov ti môže napovedať, že má veľký význam v medicíne, a je mu pripisovaných veľa priaznivých účinkov na zdravie, ako napríklad podpora zdravia mozgu, podpora imunity alebo zvýšenie energie.

Extrakt zo semienok vínnej révy

Pri tejto látke našli štúdie čiastočné odvrátenie negatív nezdravej stravy (12). Okrem toho táto látka napomáha hojeniu rán, chráni pečeň a znižuje riziko rakoviny.

Dôvod prečo extrakt zo semienok vínnej révy napomáha chudnutiu je zníženie chuti do jedla, a tým pádom zníženie príjmu kalórii.

Lipoxal Xtreme II

Verzia Xtreme II je starším produktom z rady Lipoxal. V súčasnosti ju už nie je možné zohnať, takže nevidím veľký zmysel v rozoberaní účinných látok tohto produktu.

lipoxal ultrafit

Lipoxal UltraFit

Tento produkt má byť vyššej kvality ako Lipoxal Radical. To sa samozrejme odrazí aj na cene. Lipoxal UltraFit by ti mal pomôcť okrem chudnutia tuku aj s odvodnením. Látky špeciálne pre tento produkt sú:

  • teín
  • púpava lekárska
  • BCAA
Teín

Teín je v podstate kofeín. Sú to tie isté látky, len teín sa používa ako názov kofeínu v čaji. Keďže teín je kofeín, tak samozrejme je nápomocný pri chudnutí, vďaka zrýchleniu metabolizmu.

Púpava lekárska

Lipoxal UltraFit má byť jedinečný tým, že ti dokonca pomôže odvodniť sa, a tým pádom stratíš ďalšie extra kilá vody. Práve púpava je tou látkou, ktorá má toto spôsobiť.

Účinok púpavy lekárskej odvodniť telo je potvrdený štúdiami (13).

BCAA

Sú to tri esenciálne aminokyseliny: lyzín, izoleucín a valín. V produkte Lipoxal UltraFit sa nachádzajú tieto aminokyseliny v pomere 2:1:1.

Dôvod ich užívania pri chudnutí spočíva najmä v tom, že zabraňujú katabolizmu svalovej hmoty. Keď je telo v kalorickom deficite, tak okrem telesného tuku stráca aj svalovú hmotu, to je však nežiadúce. BCAA ti majú pomôcť s týmto problémom, a zabrániť strate svalovej hmoty.

Uchovanie svalovej hmoty pomôže predísť jojo efektu a taktiež udrží metabolizmus rýchlejší.

Schudneš vďaka Lipoxalu? (bez zmeny stravy a pohybu)

Teraz vieš, čo Lipoxal je, čo obsahuje, a ako by ti látky v ňom obsiahnuté mali pomôcť schudnúť. Odteraz sa zameriame iba na Lipoxal UltraFit a Lipoxal Radical, keďže Lipoxal Xtreme sa už nepredáva.

Obe Lipoxal UltraFit aj Lipoxal Radical obsahujú sedem účinných látok na chudnutie.

Dôležitá vec, ktorú treba hneď teraz poznamenať je, že samotný výrobca uvádza v návode na používanie, že: „Tablety by mali byť užívané pred jedlom v rámci redukčnej diéty.“

Mohol by Lipoxal fungovať, ak tabletky budeš užívať, no nebudeš dodržiavať redukčnú diétu?

Veľmi pravdepodobne nie. Chudnutie je možné dosiahnuť len pomocou kalorického deficitu. Aby sa ti ho podarilo dosiahnuť, tak by si musel znížiť príjem kalórii, a zvýšiť výdaj kalórii.

Látky v produktoch Lipoxal by mali spáliť kalórie, no to množstvo ktoré spália nebude natoľko veľké, aby samé o sebe začali proces chudnutia.

Pokiaľ si počul príbehy, kedy ľudia schudli len vďaka Lipoxalu, tak veľmi pravdepodobné je, že Lipoxal nebol ten pravý dôvod prečo schudli. Spolu s Lipoxalom mohli spraviť nejaké zmeny v životnom štýle, ktoré si neuvedomili, a preto pripisujú úspešné schudnutie Lipoxalu, aj keď väčší podiel na chudnutí mali iné faktory.

Môže ti Lipoxal pomôcť pri chudnutí?

Aj keď Lipoxal neschudne za teba, nedá sa poprieť, že látky ktoré obsahuje skutočne podporujú chudnutie. Existujú štúdie a výskum, ktoré potvrdili účinok týchto látok na chudnutie.

Lipoxal najviac pravdepodobne má vplyv na chudnutie, a nie je to placebo. Jeho účinok spočíva v kombinácii látok, ktoré zrýchľujú metabolizmus, a spália tak viac kalórii, čo by malo viesť k chudnutiu.

Problém s týmto produktom je ten, že nespáli tak veľa kalórii, ako by to bežný kupujúci očakával. Sám výrobca hovorí o užívaní Lipoxalu počas redukčnej diéty.

Lipoxal môže pomôcť pri chudnutí, jeho účinok je však podstatne menší, než by sa očakávalo.

Čo hovoria ľudia, ktorí Lipoxal užívali?

lipoxal recenzie
lipoxal recenzie
hodnotenie lipoxal

Ako môžeš sám vidieť, tak recenzie spojené s Lipoxalom sú prevažne negatívne. Pred chvíľou sme hovorili o tom, že Lipoxal má podstatne menší účinok, než by sa očakávalo. Presne to vidieť aj na väčšine týchto recenzii.

Ľudia si kupujú Lipoxal preto, lebo očakávajú, že jeho užívaním schudnú, to je však veľmi zlý prístup. Schudnú vďaka zmene stravy a viac pohybu, pričom Lipoxal môže poslúžiť ako malá pomôcka pri celom chudnutí. Nemôžeš čakať, že užívaním Lipoxalu schudneš.

Finálny verdikt

Lipoxal nie je zázrak, vďaka ktorému schudneš. Pokiaľ budeš dodržiavať redukčnú diétu, a mať dostatok pohybu, tak Lipoxal ti vie pomôcť.

Pravda je však taká, že pokiaľ budeš dodržiavať tú redukčnú diétu a žiť aktívne, tak schudneš aj bez Lipoxalu.

Cena, za ktorú sa predáva Lipoxal je absolútne neprimeraná tomu, ako málo ti dokáže Lipoxal pomôcť.

Lipoxal nemôžem odporučiť. Ak ideš investovať peniaze do doplnkov výživy, pozri sa na alternatívy nižšie, ktoré sú lepšími voľbami.

Pokiaľ si napriek tomu rozhodnutý si Lipoxal zaobstarať, môžeš ho kúpiť v lekárni Dr. Max.

Aké alternatívy existujú k Lipoxalu?

Ak si sa rozhodol, že Lipoxal nie je ten produkt, do ktorého chceš investovať peniaze, ale napriek tomu by si rád zohnal nejaký spaľovač tukov, tak mám pre teba článok o piatich najlepších spaľovačoch tukov na našom trhu.

Ďalšia možnosť je skúsiť karnitín. Využívajú ho hlavne tí ľudia, ktorí sa do oblasti chudnutia viac vyznajú. Súťažní športovci totižto nezvyknú používať v príprave na súťaž produkty ako je Lipoxal, ale konkrétne látky. Podrobný článok o karnitíne a 5 najlepších produktov nájdeš tu.

Pokiaľ by si chcel udržať cenu čo najnižšie, tak môžeš vyskúšať synefrín alebo glukomanán, tie majú cenu do 10 eur.

Pozri si aj recenziu na Herbalife alebo Diterpex.

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *