| | |

Herbalife – chudnutie alebo klamstvo? Úprimná recenzia 2022

Skúšal si zhodiť pár kíl, ale žiaden výsledok? Alebo si s chudnutím ešte nezačal, ale veľmi sa ti nechce upravovať svoj jedálniček, prípadne sa začať viac hýbať? Mohli by ti nejaké doplnky výživy pomôcť schudnúť, a bolo by pritom treba upravovať jedálniček a celkovú životosprávu?

V tomto článku sa pozrieme na produkty Herbalife, ktoré by ti mali podľa výrobcu pomôcť pri chudnutí. Nejedná sa o lacnú záležitosť, a preto je určite vhodné poriadne zvážiť kúpu týchto produktov. Podstatné je, či by si reálne schudol vďaka takejto investícii.

Čo sú to produkty Herbalife?

Herbalife Nutrition je výrobca doplnkov výživy, takže zatiaľ sa nerozprávame o jednom konkrétnom produkte. Rôzne produkty Herbalife by ti mali pomôcť v rôznych oblastiach, ako napríklad v naberaní svalovej hmoty, v regenerácii, v priberaní, v podpore imunity, a hlavne v chudnutí tuku. Tento článok sa bude zaoberať produktami, ktoré sú určené na chudnutie.

Vlajkovou loďou značky Herbalife Nutrition je produkt s názvom Formula 1. Jedná sa o koktail, ktorý by mal obsahovať také ingrediencie, aby sa dal považovať za vyvážene jedlo. Toto vyvážene jedlo ti dodá všetky potrebné nutrienty na to, aby si úspešne schudol (tvrdenie výrobcu).

Ďalšie dva produkty, ktoré nás budú zaujímať, sú taktiež určené na chudnutie. Jedným z nich je Instantný bylinný čaj, a tým druhým je produkt Formula 3 Proteínový doplnok.

Ak zvažuješ nákup produktov Herbalife, tak veľmi pravdepodobne sa bude jednať o jeden zo spomenutých produktov. Predtým, než tak urobíš, sa najprv pozrime na obsah týchto produktov.

Sú produkty Herbalife zdravé?

Formula 1

formula 1
Pre lepšiu kvalitu obrázkov odporúčam pozrieť oficiálnu stránku herbastore.sk

Dôležitejšie než chudnutie je zdravie.

Produkt Formula 1 obsahuje niektoré zaujímavé zložky, ako môžeš sám vidieť na obrázku. Medzi tieto zložky patrí napríklad xantánová a guarová guma.

Na prvý pohľad môžu pôsobiť nezdravo, ale našťastie tomu tak nie je. Tieto zahusťovadlá nie sú zdraviu nebezpečné (zdroj: bezpečnosť xantánovej gumy a bezpečnosť guarovej gumy), a veľmi pravdepodobne sa v produkte nachádzajú len v minimálnom množstve.

Všetky ostatné látky, ktoré obsahuje produkt Formula 1 od Herbalife nie sú zdravotným rizikom. Práve naopak, väčšina zložiek, ktoré nájdeš v tomto produkte, sú zdraviu prospešné, takže o svoje zdravie sa báť nemusíš.

Instantný bylinný čaj

instantný bylinný čaj

Instantný bylinný čaj takisto neobsahuje žiadnu látku, ktorá by bola zdraviu škodlivá. Modifikovaný škrob by podľa istých zdrojov mohol byť zdravotným rizikom, ale podľa iných zdrojov je bezpečný na konzumáciu. Väčšina z nás ho však veľmi pravdepodobne konzumujeme aj tak pravidelne, a preto nemôžeme ani o Instantnom bylinnom čaji tvrdiť, že by bol závažným zdravotným rizikom.

Formula 3

formula 3
Lepšiu kvalitu obrázku nájdeš na stránke herbastore.sk

Máme tu ešte produkt Formula 3 Proteínový prášok, ktorý je taktiež z hľadiska zloženia pravdepodobne bezpečný. Koniec koncov, tento produkt obsahuje okrem samotného proteínu len arómu a oxid kremičitý. Oxid kremičitý pravdepodobne nie je zdravotným rizikom.

Spomínane produkty od Herbalife pre teba pravdepodobne nie sú zdravotným rizikom. Jednotlivé produkty však obsahujú určité alergény, ktoré budú problémom, pokiaľ si na tieto alergény alergický.

Schudnutie len vďaka Herbalife produktom?

Ako chudnutie funguje?

Bolo by super, keby existoval produkt, vďaka ktorému by si schudol bez akejkoľvek ďalšej námahy. Pomôže ti nejaký produkt Herbalife schudnúť sám o sebe?

Nie, a aby si pochopil, prečo tomu tak je, musíš rozumieť základom chudnutia. Celé chudnutie na jednoduchom princípe kalorického deficitu. Telo dostane menej kalórii, ako ich spotrebuje. Tá chýbajúca energia sa musí zobrať z nejakého iného zdroju. Keby sa tak nestalo, tak tvoje telo by prestalo fungovať.

Našťastie, tvoje telo si vždy, keď bola príležitosť, uložilo prebytočnú nespotrebovanú energiu, a to vo forme telesného tuku. Keď si v kalorickom deficite, tak telo využije tieto energetické zásoby, a spáli uložený telesný tuk.

Tieto základy nám stačia na to, aby sme sa dopracovali k zdôvodneniu, prečo produkty Herbalife neurobia tvoju postavu štíhlejšou.

Aby produkty Herbalife vedeli samé o sebe zredukovať hmotnosť, tak by ťa museli aj samé o sebe dostať do kalorického deficitu. Keď poviem samé o sebe, tak to znamená, že ani len trochu nezmeníš svoju životosprávu.

Aby ťa produkty Herbalife dostali do kalorického deficitu, tak by museli buď zvýšiť tvoj kalorický výdaj, alebo znížiť tvoj kalorický príjem. Myslíš, že konzumáciou týchto produktov sa stane jedno alebo druhé, ideálne oboje?

Formula 1 a Formula 3

Ak vynecháme produkt Instantný bylinný čaj, tak aj Formula 1, aj Formula 3 obsahujú kalórie. Jedna dávka produktu Formula 1, alebo denná dávka produktu Formula 3, obe obsahujú po 100 kcal. Ich konzumácia zvýši tvoj denný príjem kalórii o 100, ale na kalorický deficit potrebuješ príjem kalórii znížiť. Tadiaľto cesta nevedie, ale je tu druhá možnosť

Dokážu produkty Formula 1 a Formula 3 spáliť kalórie?

Nejaké kalórie určite spáliť dokážu, a to je preto, že každé jedlo, ktoré skonzumuješ, musí byť strávene a vstrebané (pár výnimiek existuje, napríklad nestráviteľná vláknina). Aj trávenie a vstrebávanie potravy si vyžaduje energiu, a preto dáke spálene kalórie tu budú. Množstvo spálených kalórii však nie je veľmi veľké, v tomto prípade cca 5-10% z ich energetickej hodnoty.

Nijako inak ti užívanie týchto doplnkov stravy nepomôže spáliť kalórie.

Dajme to teraz dokopy. Ich konzumácia pridá 100 kalórii k tvojmu dennému príjmu, ale 10 kalórii bude spotrebovaných na strávenie tohto produktu. Výsledkom je príjem 90 kalórii.

Ak teraz nechudneš, tak nie si v kalorickom deficite. Keď spravíš len jednu zmenu v svojej životospráve, a to bude práve konzumácia produktov Formula 1 alebo Formula 3, tak tvoj kalorický príjem sa navýši o 90 kalórii. Teraz nechudneš, a ty pridáš 90 extra kalórii do svojej diéty. Viac asi nie je treba k tomuto dodať. Tieto Herbalife produkty samé o sebe za teba neschudnú.

Instantný bylinný čaj

Vynechali sme však produkt Instantný bylinný čaj. Jeho kalorická hodnota je veľmi nízka, lebo jedna porcia má len 1,7g. Pripomínam, je to len čaj, nezasýti ťa, takže na tom nie je nič zvláštne. Kalorická hodnota je 6 kcal.

Tu však nesmieme zabudnúť na obsah kofeínu, ktorý je spaľovačom tukov. Dokonca kofeín je považovaný za najlepší prírodný spaľovač tukov vôbec. Kofeín rozbúcha tvoje srdce, a srdce je sval, a tento sval teraz pracuje viac. To si vyžaduje viac energia, a teda spáliš viac kalórii. Kofeín ťa nabudí, a teda celkovo by si mal byť fyzicky aktívnejší, a to bude tiež vieš k viac spáleným kalóriám.

Nech to znie akokoľvek pozitívne, tak pitie tohto čaju, bez toho aby si zmenil čokoľvek iné vo svojej strave, bude mať takmer nulový efekt. Možno je kofeín najlepší prírodný spaľovač tukov, ale to neznamená, že spáli veľa kalórii. Spáli nejaké kalórie, ale bude to žalostne málo na to, aby ti sám o sebe pomohol schudnúť.

herbalife recenzia

Ako veľmi ti Herbalife pomôže schudnúť?

Teraz to môže vyzerať, ako keby ti produkty Herbalife nemohli vôbec pomôcť s chudnutím. Dôležité je však povedať, že tak ako produkty Herbalife samé o sebe schudnutie za teba nespravia, tak neexistuje žiadny produkt, vďaka ktorému by si schudol, bez akejkoľvek ďalšej námahy. Keby to bolo také jednoduché, tak by nikdy nenastal problém s nadváhou a obezitou, každý by mal štíhlu postavu.

Aj keď od produktov Herbalife žiaľ nemôžeš očakávať zázraky, otázka, či ti produkty Herbalife môžu pri chudnutí pomôcť, ostáva.

Pomôže ti Formula 1?

Začneme najpopulárnejším produktom na chudnutie, a to produktom Formula 1. Výrobca tvrdí, že jedna dávka tohto produktu ti poskytne minimálne 38% denného príjmu 25-tich vitamínov a minerálov. Taktiež ti dodá 18g bielkovín, a to najmä vo forme sójového proteínu. Jedna dávka pri tomto všetkom má kalorickú hodnotu 220 kcal.

Začnime tým, že jedna dávka sa nerovná 26g čistého produktu Formula 1, ale je to kombinácia 26g Formuly 1 a 250 ml mlieka. Toto je dôležité spomenúť, lebo veľa z vlastností, ktoré sme pred chvíľou spomenuli, nemá na zodpovednosti produkt Formula 1, ale mlieko.

Bielkoviny

Jedna porcia produktu Formula 1 má 18g bielkovín. Bielkoviny sú pri chudnutí dôležité. Keď dosiahneš kalorický deficit, tak telo chudne, a získava chýbajúcu energiu zo svalovej hmoty alebo tukovej hmoty. Tvoj cieľ je chudnúť tuk, nie svaly.

Nedostatok bielkovín spôsobí to, že telo bude chudnúť viac svalovej hmoty, než keby si tie bielkoviny konzumoval v dostatočnom množstve. Viac energie tak získa zo svalov, a menej z tukovej hmoty, teda schudneš menej tuku.

Strata svalov spôsobí aj spomalenie metabolizmu. Svaly a telesný tuk sú metabolicky aktívne, ale s tým rozdielom, že svaly spália približne trikrát viac energie oproti telesnému tuku. Spomalený metabolizmus ti môže výrazne sťažiť chudnutie, a po skončení chudnutia dôjde k jojo efektu.

Určite teraz chápeš, že svaly sú dôležité pri chudnutí. Presne preto potrebuješ prijať každý deň dostatočne množstvo bielkovín (1,5g-2g bielkovín na kilogram telesnej váhy).

Formula 1 ti dá 18g bielkovín na jednu dávku, ale v skutočnosti ti dá len 9g na jednu dávku. Zvyšných 9g bielkovín pochádza z tých 250ml mlieka, s ktorým máš Formulu 1 zmiešať. Deväť gramov bielkovín z Formuly 1, deväť gramov z 250ml mlieka, ktorého liter kúpiš za 50 centov v supermarkete.

Vláknina

Ak ti má Formula 1 pomôcť pri chudnutí tak to nebude kvôli bielkovinám. Pri chudnutí je veľmi dôležitá vláknina. Dám ti otázku: Kedy máš najväčšiu chuť porušiť svoju diétu?

Tipujem, že to bude vtedy, keď si hladný. Preto sa treba hladu čo najviac vyhýbať, aby sa znížili šance na poručenie diéty. Z praktického hľadiska toto bude znamenať konzumáciu vlákniny, ktorá má vlastnosť zasýtiť ťa.

Formula 1 ti na jednu porciu poskytne 5g vlákniny. Tentokrát je to však skutočne 5g vlákniny z Formuly 1, a nie z mlieka. Päť gramov vlákniny nie je vôbec zlé. Nie je to však ani niečo, čo by obrátilo tvoje chudnutie hore nohami. V ovsených vločkách nájdeš takmer 3 gramy vlákniny na 25g. Pol kilogramu ovsených vločiek kúpiš v supermarkete za 50 centov.

Vitamíny a minerály

Obdivuhodné je množstvo vitamínov a minerálov, ktoré dokážeš nájsť v tomto produkte. Je síce pravda, že niekoľko z tých 25-tich vitamínov a minerálov pochádza skôr z mlieka, než samotného produktu, ale väčšinu má na zodpovednosti Formula 1.

Pri diéte sa ľahko dostaneš do deficitu vitamínov či minerálov, keďže prijmeš menej potravy, a teda aj menej mikronutrientov. Formula 1 túto vie poslúžiť ako forma doplnenia vitamínov a minerálov. Žiadna bežná potravina ti neposkytne takéto spektrum vitamínov a minerálov, jedine doplnky výživy, ako je aj Formula 1.

Kvalita ingrediencii

To, že sa jedná len o čisto vegánske, bezlepkové ingrediencie znie fajn, a aj to je dobré pre tvoje zdravie. Na chudnutie to nebude mať žiaden efekt.

Obsah cukru

V produkte nie sú použité umelé farbivá a ani prírodne arómy. Predsa len je produkt sladký, takže nejakým spôsobom ochutený musí byť. Na 100g Formula 1 je 23g cukru, a na jednu dávku bez mlieka to je 6g cukru.

Treba povedať, že sa jedná o pomerne vysoký obsah cukru, a určite nie je pre teba novinkou, že jednoduchému cukru sa chceš pri chudnutí vyhýbať.

Celkové hodnotenie

Dajme to celé dohromady. Produkt Formula 1 ti poskytne bielkoviny, vlákniny, vitamíny a minerály. Aj keď množstvá týchto živín nie sú ohromujúce, a veľa zo živín pochádza z mlieka, nie z Formuly 1, predsa len všetko toto ti je poskytnuté za 220 kalórii.

Nie je to veľa kalórii, a živiny, ktoré ti produkt poskytne majú do istej miery efekt na chudnutie. Ak by sme odhliadli od ceny produktu, tak by Formula 1 bola potencionálne vhodným DOPLNKOM stravy. Cena tam však je, a za to, čo ti Formula 1 poskytne, to určite nestojí (skontroluj cenu). Jedná sa o veľmi predražený produkt, ktorý ti pri chudnutí nepomôže o nič viac, ako zdravá strava, ktorú kúpiš v bežnom obchode.

Pomôže ti Formula 3?

herbalife recenzia

Formula 3 nie je nejaký špeciálny produkt, je to klasický proteín. Formula 1 bola kombinácia niekoľkých ingrediencii, ktoré majú dokopy nejakú vlákninu, bielkovinu, vitamíny a minerály. Pri Formule 3 to je čisto bielkovina.

Podľa zloženia vieme, že cca 75% produktu je izolovaná sójová bielkovina, pričom zvyšných 25% tvorí koncentrát z mliečnej bielkoviny.

Proteínové doplnky výživy môžu byť vyrobené ako koncentrát, izolát a hydrolyzát. V poradí, akom som ich vymenoval, idú od najnižšej kvality po najvyššiu.

Keď si teda kúpiš hydrolyzovaný proteín, tak máš najvyššiu kvalitu, ktorá má najväčší percentuálny obsah bielkovín, a taktiež aj najvyššiu cenu. Pri koncentráte je to presný opak hydrolyzátu, a izolát je niekde medzi nimi.

Viac o srvátkovom proteíne sa dozvieš v článku: Srvátkový Whey Proteín – Všetko, čo potrebuješ vedieť + TOP 5

Srvátková bielkovina sa považuje za jednu z najlepších foriem bielkovín. Najlepšie sa vstrebáva, najlepšie chutí, najlepšie sa rozpúšťa, a má jednu z najlepších cien.

Použitá izolovaná sójová bielkovina je používaná ako lacná náhrada proteínu, ale taktiež je dobrým zdrojom bielkovín. Je to vegánsky produkt, no aj tak obsahuje všetky esenciálne aminokyseliny, to je veľmi vzácne. Srvátkový proteín je považovaný za kvalitnejší, než sójový proteín, ale obe sú na tom dobre.

Existuje jedna štúdia, ktorá zaznamenala určite výhody kombinácie sójového a srvátkového proteínu. Kombinácia oboch proteínov predĺžila frakčnú rýchlosť syntézy bielkovín viac, než konzumácia samotného srvátkového, či sójového proteínu. Spomeniem ešte, že táto štúdia nebola robená na ľuďoch, ale na potkanoch.

Pozri sa však na fakt, že Formula 3 používa najlacnejšiu formu srvátkového proteínu, a taktiež lacnú náhradu proteínu. Žiaden viac kvalitný zdroj bielkovín tam nenájdeš.

Formula 3 obsahuje 83g bielkovín na 100g produktu, čo je priemer. Nie je to zlé, ale nie je to ani nič obdivuhodné.

Celkové hodnotenie

Ak by sme to teraz zhrnuli, tak Formula 3 je bežným proteínom. Proteín pomáha ochrániť svalovú hmotu, a to ti pri chudnutí pomôže. Je tu však jeden veľký problém s týmto produktom.

Cena tohto produktu je extrémne vysoká. U konkurencie (viac sa dozvieš v sekcii: Aké sú alternatívy k Herbalife?) vieš zohnať približne rovnaký proteín za takmer 10x lepšiu cenu. To je obrovský rozdiel. V čase písania tohto článku je cena 27,99 EUR za 240g Formuly 3 (skontroluj cenu).

To je pravdepodobne ten najdrahší proteín, aký som v živote videl, nehovoriac o tom, že po kvalitatívnej stránke je na tom skôr podpriemerne.

Jedná porcia Formuly 3 je 6g produktu. Takéto množstvo ti poskytne 5g bielkovín. Nechcem to nazvať zanedbateľným množstvom, ale je to extrémne malá dávka na doplnok výživy ako je proteín. Klasický proteín sa zvykne dávkovať po 25g.

Našťastie výrobca odporúča užívať jednu porciu 4x denne. Dokopy to je teda 24g, čo by sa pri každom inom proteíne nerovnalo 4 dávkam, ale jednej dávke.

Zarážajúce je si uvedomiť, že Formula 3 má len 240g. Denná dávka je 24g. Jednoducho matematikou zistíš, že ti tento produkt vydrží presne 10 dní. Potom si môžeš na ďalších 10 dní objednať znova tento proteín za 27,99 EUR.

Produkt Formula 3 je kvalitou skôr podpriemerný proteín, ktorý má šialene vysokú cenu. Naozaj neuveriteľne vysokú cenu.

Pomôže ti Instantný bylinný čaj?

herbalife recenzia

Instantný bylinný čaj je posledným produktom od Herbalife, ktorým sa v tomto článku budeme zaoberať. Podľa informácii výrobcu by ti mal tento čaj pomôcť schudnúť. Je tomu ale naozaj tak?

Tento produkt nemá zložité zloženie. V podstate sa jedná o cukor (fruktóza, maltodextrín), výťažok z čierneho čaju, výťažok zo zeleného čaju a kofeín. Sú tam ešte ďalšie zložky, ale tie sa nachádzajú v Instantnom bylinnom čaji len v minimálnych množstvách, najviac 0,12%.

Obsah cukru nie je veľký problém. Síce ako prvá položka v zložení je práve maltodextrín, tak jedna dávka čaju má 1,7g. Pri takýchto malých množstvách ťa obsah cukru nijako neovplyvní.

Čierny čaj a zelený čaj sú takmer to isté. Rozdiel je len ten, že pri výrobe sú lístky čierneho čaju vystavené oxdiácii. Pri výrobe zeleného čaju sa zabraňuje oxidácii čajových lístkov. Vo finále to znamená o niečo jemnejšiu chuť zeleného čaju oproti čiernemu čaju. Zelený čaj má taktiež o kúsok viac antioxidantov. Na druhej strane čierny čaj má viac kofeínu.

Z hľadiska chudnutia aj zdravia sú oba čaje vhodné. Výťažky z nich nájdeš v produkte Instantný bylinný čaj od Herbalife.

Dôvod, prečo sú tieto čaje dobré na chudnutie spočíva v kofeíne.

Kofeín je známy aj ako najlepší prírodný spaľovač tukov. Už sme spomínali, že rozbúcha tvoje srdce, spraví ťa živším, čo bude viesť k viac spálením kalóriám.

V jednej dávke čaju sa nachádza 85mg kofeínu, teda jedná sa o podobný obsah kofeínu ako pri jednej šálke kávy.

Pozrime sa na pôvodnú otázku, ako veľmi ti tento čaj pomôže schudnúť. Pitie tohto čaju ti pomôže schudnúť. Instantný bylinný čaj obsahuje kofeín, preto ti pomôže schudnúť. Tento čaj nemá nejaké špeciálne zloženie, ktoré by ti pomohlo schudnúť, je to len vďaka kofeínu.

Aj keď kofeín ti vie pomôcť pri chudnutí, neočakávaj zázraky. Tvoj metabolizmus sa v závislosti od dávky zrýchli na niekoľko hodín o 3-11%. To znamená, že nemôžeš očakávať nejaké zmeny na tvojej postave, ak všetko čo pre chudnutie spravíš, je pitie tohto čaju.

Na druhú stranu, pokiaľ máš pravidelný pohyb, a dodržiavaš stravovací plán, tak kofeín čiastočne prispeje tvojmu chudnutiu.

Tak ako pri každom produkte od Herbalife, tak ani tento nie je výnimkou. Cena je neprimeraná, oveľa vyššia, ako by mala byť. Momentálne sa predáva za 24,99 EUR, a to je za 29 dávok instantného čaju (skontroluj cenu).

Aj keď sa snažím písať obejktívne a nezaujato o produktoch Herbalife, ak pozorne čítaš, tak môžeš tušiť, že produkty Herbalife sú podvod. Nie som len ja, kto toto tvrdí.

Aké sú alternatívy k Herbalife?

Alternatívy k Formula 1

Začnime produktom Formula 1. Spomedzi troch produktov, ktorými sa v tomto článku zaoberáme, je tento najviac unikátnym. Nech to znie akokoľvek šialene, tak nutričnými hodnotami je tento produkt pomerne podobný gaineru.

Gainer slúži na naberanie svalovej hmoty. Vyšší obsah sacharidov a bielkovín nájdeš v gaineroch tak isto, ako aj v produkte Formula 1. Keď ale chceš náhradu za Formulu 1, tak nesiahneš po gaineri predsa.

Hlavný problém je pravdepodobne v tom, že nie je dôvod hľadať alternatívu ku Formule 1, keď chudneš. Nepotrebuješ predsa tie extra kalórie, ktoré ti doplnky výživy ako Formula 1 dodajú. Ty potrebuješ obmedziť kalórie.

Vhodná alternatíva by mohol byť multivitamín a multiminerál. Formula 1 obsahuje vitamíny a minerály, ale aby si ich získal, tak musíš do seba dostať aj 220 kalórii.

Ak si kúpiš originál multivitamín a multiminerál, tak žiadne kalórie navyše neprijmeš, a dostaneš do seba oveľa viac týchto potrebných mikronutrientov. Preto by som ti odporúčal pozrieť si nejaký multivitamín a multiminerál skôr, než kúpiť Formulu 1.

Ako multivitamín môžeš skúsiť napríklad Multivitamin For Men alebo Multivitamin For Women, a ako multiminerál napríklad Multimineral Complex od BiotechUSA. Prípadne môžeš užívať multivitamín a multiminerál v jednom. Dobrým príkladom je One-A-Day.

Ako sme hovorili, tak bielkoviny vo Formule 1 nie sú vo veľkom množstve, takže tam nie je čo riešiť. Vlákninu, ktorú Formula 1 obsahuje, vieš do seba veľmi jednoducho dostať pomocou ovocia a zeleniny, nie je potreba užívať na to doplnok výživy.

9 druhov zelenín, ktoré obsahujú najviac vlákniny

Alternatívy k Formula 3

Formula 3 je proteín, a preto ako alternatívu budeme hľadať nejaký iný proteín.

Spomínal som, že proteín od Herbalife je extrémne drahý, kľudne aj desaťnásobne viac. Aby som toto tvrdenie dokázal, tak si pozri proteín True Whey od GymBeam. Jeho obsah bielkovín síce je 75%, v porovnaní s 83% u Formuly 3, ale jedná sa len o 8%, a až 10x nižšiu cenu.

Ak chceš proteín vyššej kvality, tak 85% izolát IsoFue, ktorý je obohatený o tráviace enzýmy a esenciálne aminokyseliny, bude tou správnou voľbou. Oproti Formule 3, ktorá má o 2% bielkovín menej, je tento proteín 5,55x cenovo výhodnejší (rátal som to pri cenách v čase publikovania tohto článku, ceny sa menia, a preto si to možno budeš chcieť znova prerátať).

Povedzme, že si veľmi náročný človek, a chceš len proteín najvyššej kvality. V takom prípade by si chcel siahnuť po hydrolyzáte, ktorý obsahuje tie najrýchlejšie vstrebateľné bielkoviny vôbec. Zo všetkých srvátkových proteínov má hydrolyzát najmenej tuku a cukru. Z hydrolyzátov si môžeš vybrať napríklad u GymBeam.

Aj oproti tým najlepším, najkvalitnejším proteínom, aké vôbec môžeš kúpiť, bude Formula 3 stále 2-5x drahšia. To si myslím, že pekne ukazuje neuveriteľnú cenu Formuly 3.

Aj keby bola zľava 80% na Formulu 3, stále bude ten produkt drahší, než jeho konkurencia.

Alternatívy k Instantný bylinný čaj

Alternatívy k Instantnému bylinnému čaju nie je ťažké uhádnuť. Samotný produkt je len kombinácia zeleného a čierneho čaju.

Vhodná alternatíva teda bude kúpiť si čierny alebo zelený čaj, a ušetriť desiatky eur len za jeden nákup. Z dlhodobého hľadiska ušetríš oveľa väčšiu sumu. Pritom všetkom nie je žiadny rozdiel v účinkoch na zdravie alebo chudnutie medzi čiernym, či zeleným čajom, a Instantným bylinným čajom.

Účinna zložka na chudnutie v tomto čaji bol kofeín. Alternatívou je teda aj klasická káva, alebo môžeš užívať kofeín v tabletkách.

Kúpiť alebo nekúpiť Herbalife?

Ak si sa dočítal až sem, tak by si mal poznať odpoveď. Žiaden doplnok výživy za teba neschudne, bude treba urobiť viac, než len investovať peniaze do suplementov.

Čo sa týka konkrétne produktov Herbalife, tak sa jedná o produkty, ktoré by ti potenciálne mohli pomôcť pri chudnutí. Keď hovorím pomôcť, tak myslím možno tak o percento, dve. A možno vôbec.

Tiež si treba uvedomiť, že produkty Herbalife nie sú jediné na svete. Ak chceš tú maličkú pomoc pri chudnutí z doplnkov výživy, tak si môžeš vybrať nejaký z tých, ktoré sme spomínali pri alternatívach k Herbalife produktom.

Po prvé tak ušetríš obrovské množstvo peňazí, a spomínane produkty ti pomôžu ešte viac, ako Herbalife produkty.

Verdikt

Ako finálny verdikt k produktom Herbalife, musím ich ohodnotiť jednoznačným nie.

Zdôvodnenie

Ceny, za ktoré sú produkty Herbalife predávane, sú veľmi vysoké. Proteín od Herbalife stojí desaťnásobne viac, ako ho nájdeš u konkurencie, a nie, proteín od Herbalife nie je niečím špeciálnym, aby mohol byť predávaný za takú istú cenu.

Pokiaľ poznáš príbeh, ako niekto vďaka s Herbalife schudol, a je ti jedno koľko peňazí minieš na schudnutie, tak si vypočuj toto. Pravda je taká, že ten niekto neschudol vďaka Herbalife, ale s Herbalife. Ten niekto sa musel dostať do kalorického deficitu, a to za pomoci pohybu a nového stravovacieho plánu. Herbalife produkty s tým nemajú čo dočinenia. Som presvedčený, že keby ten niekto neužíval produkty Herbalife, tak by schudol aj tak, a zároveň ušetril finančné prostriedky.

Čo treba urobiť, aby si schudol?

Čítaš recenziu o produktoch Herbalife, takže odhadujem, že sa nachádzaš v jednej z troch situácii.

Prvá situácia

Prvá situácia je, že chceš schudnúť, ale nechce sa ti kvôli tomu začať viac hýbať, zmeniť stravu, a podobne.

V takomto prípade máš dve možnosti.

Prvá možnosť

Prvá je vyskúšať produkty Herbalife. Onedlho zistíš, že si neschudol/la. Potom môžeš skúšať ďalšie produkty na chudnutie, ale žiaden fungovať nebude. Tento proces môžeš opakovať ako dlho len chceš, ale dám ti tip.

V súčasnosti neexistuje nejaký produkt, vďaka ktorému by si schudol, bez akejkoľvek ďalšej námahy. Výsledok? Nikdy neschudneš a stratíš kopec peňazí.

Druhá možnosť

Existuje aj druhá možnosť.

Pochopíš, že jediná cesta ako sa dá naozaj schudnúť, je kalorický deficit. Telo takmer za žiadnych okolností nezačne rozkladať svoju vlastnú hmotu, ktorú môže v prípade núdze použiť ako zdroj, tak veľmi cennej energie.

Ďalej pochopíš, že nie je doplnok výživy, ktorý by ťa dostal do kalorického deficitu.

A to najhlavnejšie je, že začneš robiť zmeny v jedálničku, a taktiež pridáš viac fyzickej aktivity do svojho života. Touto cestou schudneš.

Až keď máš správne nastavenú stravu a pohyb, tak začne dávať zmysel riešiť doplnky výživy. Určite nie sú nutnosťou, ale môžu ti pomôcť, a niektoré dokonca aj za rozumnú cenu (pokiaľ ide o Herbalife, ten nemá s rozumnou cenou nič spoločné).

Druhá situácia

Druhá situácia, v ktorej sa pravdepodobne teraz nachádzaš je nasledovná: chudnutie si už skúšal, ale aj keď si obmedzil kalórie a hýbal sa viac, nepomohlo ti to schudnúť. Táto situácia môže byť dosť frustrujúca, a môžeš sa cítiť, akoby si ty nikdy nemal šancu schudnúť, nech už je príčina akýkoľvek. Riešenie existuje.

Ako prvé sa treba uistiť, že si sa nesnažil chudnúť hladovkou. Hladovkami sa nechudne, dlhodobo s nimi neschudneš.

Ak chceš vedieť viac, prečo sú hladovky zlým prístupom k chudnutiu, prečítaj si článok: Hladovka a jojo efekt?

Nehladoval si? Super, tak potom viem dôvod, prečo si nemohol schudnúť. Nebol si v kalorickom deficite. Jediná cesta ako schudnúť je kalorický deficit, to si ešte pamätáš, že? Keď je telo v kalorickom deficite, tak bude chudnúť. Žiadne možno, pravdepodobne, asi,… to je zaručená vec, žiadne výnimky. Z tohto tvrdenia vieme odvodiť, že ak nechudneš, tak zaručene nie si v kalorickom deficite.

Môžeš upraviť svoj jedálniček a hýbať sa viac, ale niekedy ani to nemusí stačiť na dosiahnutie kalorického deficitu. Ostáva ti, buď sa hýbať ešte viac, alebo jesť menej.

Tretia situácia

A vieš čo? Možno predsa len chudneš, len o tom nevieš. Keď chudneš a naberáš svalovú hmotu naraz, tak na váhe neuvidíš zmeny. To sa môže ľahko stať, lebo konečne cvičíš, a telo má podnet stavať svaly.

Chudnutie nie je záležitosť zo dňa na deň. Zajtra, a žiaľ ani pozajtra neuvidíš výsledky chudnutia, ak začneš dnes. Zdravé chudnutie je strata 1,5 až 2,5 kg za mesiac.

Nenašiel si sa ani v jednej zo spomínaných situácii?

V takom prípade som si istý, že ti pomôže článok: 20 dôvodov, prečo nemôžeš schudnúť – Každý môže.

Ďalšie recenzie na produkty na chudnutie

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *