diterpex rapid recenzia
|

Diterpex Rapid – Úprimná recenzia podporená 42 štúdiami

Asi každý kto chce schudnúť, sa snaží nájsť spôsob, ako sa to dá spraviť rýchlo, jednoducho a hlavne účinne. A to je úplne v poriadku, načo by sme si zbytočne sťažovali jednoduché veci. Otázka, pre ktorú vznikol tento článok, znie: Môže Diterpex Rapid spraviť chudnutie jednoduchým, účinným a rýchlym? Po prípade: Do akej veľkej miery ti môže pomôcť pri chudnutí?

Táto recenzia produktu Diterpex Rapid ti pomôže pri rozhodovaní sa o kúpe tohto produktu. Pozrieme sa podrobne na všetky zložky Diterpexu, a preveríme si ich účinnosť. Všetky dôležité tvrdenia budú podporené vedeckými štúdiami. Netvrdím, že všetky vedecké štúdie sú vždy nepriestrelné, ale určite nám môžu aspoň pomôcť pri odhaľovaní pravdy za Diterpexom. Na konci článku budeš jasne vedieť, čo Diterpex dokáže, a môžeš spraviť informované rozhodnutie o kúpe produktu.

Čo je to Diterpex Rapid?

Diterpex Rapid je výživový doplnok, ktorý slúži na kontrolu hmotnosti. Informácia od dodávateľa znie nasledovane: Diterpex® Rapid prispieva ku kontrole telesnej hmotnosti, metabolizmu lipidov (tukov), potlačeniu chuti do jedla. Pomáha zvýšiť čulosť, bystrosť a vytrvalostný výkon. Je vhodný pre osoby s BMI 25 a vyšším. Pri užívaní je vhodné zaradiť miernu nízkokalorickú stravu so zníženým obsahom tukov.

Ľudia myslia o Diterpex ako o tabletkách na chudnutie, ale v príbalovej informácii toto nikde nie je spomenuté. Diterpex má pomôcť pri kontrole hmotnosti, nie chudnutí. Každopádne, tabletky na chudnutie, alebo tabletky na kontrolu hmotnosti fungujú na tom istom princípe. Vždy obsahujú kombináciu účinných látok, ktoré zvyčajne majú zrýchliť tvoj metabolizmus, čo vedie k chudnutiu. Aj Diterpex je založený na tomto princípe.

Určený je pre ľudí s BMI vyšším ako 25, čo znamená pre ľudí s nadváhou alebo obezitou. Rátaj teda s tým, že účinnosť Diterpex môže byť nižšia, pokiaľ nespadáš do tejto kategórie ľudí.

Posledná veta v príbalovej informácii Diterpex je najdôležitejšia, napriek tomu často prehliadnutá. Pokiaľ neznížiš príjem kalórii, tak Diterpex veľmi efektívny nebude. Ani sám výrobca netvrdí, že len užívanie Diterpex spôsobí stratu nadbytočného tuku.

Aby sme mohli posúdiť skutočnú účinnosť Diterpex Rapid, bude treba sa pozrieť na jeho zloženie, a účinnosť všetkých látok, ktoré obsahuje.

diterpex

Čo obsahuje Diterpex Rapid?

Diterpex Rapid má celkom jednoduché zloženie. Väčšina produktov určených na chudnutie sa snaží skombinovať čo najviac účinných látok, ako sa len dá, Diterpex obsahuje len štyri účinné látky. Zloženie Diterpex Rapid je nasledovné:

  • Žihľava indická (Coleus Forskohlii) extrakt z koreňa 10% forskolínu – 250 mg
  • Garcínia kambodžská (Garcinia Cambogia) extrakt z plodu 50% hydroxycitrónovej kyseliny – 150mg
  • Kofeín – 120 mg
  • Čierne korenie (Piper Nigrum) extrakt z plodu 95% piperinu – 10 mg

Žihľava indická

V najväčšom zastúpení v Diterpex je žihľava indická, teda konkrétne extrakt z jej koreňa. Žihľava obsahuje účinnú látku forskolín, ktorej najvyššia koncentrácia je práve v koreni. Na účinnosť forskolínu máme 3 štúdie.

Prvá štúdia z roku 2005 bola tá, ktorá dostala forskolín do popredia, ako účinnú látku na chudnutie. Z celkových 30 subjektov boli spravené dve skupiny po 15 ľudí. Jednalo sa o mužov s nadváhou alebo obezitou. Jedna skupina dostávala placebo, a druhá 250 mg 10%-ného extraktu z koreňa žihľavy indickej, čo je úplne identické s dávkou, ktorú obsahuje Diterpex Rapid.

Po 12 týždňoch boli výsledky nasledovné. Skupina, ktorá užívala forskolín, mala viac testosterónu, nabrala viac čistej svalovej hmoty a schudla viac telesného tuku. Forskolín má podľa tejto štúdie veľký potenciál v oblasti redukcie tuku.

Druhá štúdia bola spravená ešte v tom istom roku 2005, tentokrát však na ženách s nadváhou. Do štúdie sa zapojilo 23 žien, ktoré boli rozdelené na dve skupiny, a dokončilo ju 19 žien. Jedna skupina dostávala placebo (12 žien) a druhá 10%-ný extrakt z koreňa žihľavy indickej v dávke 250 mg 2x denne. Presne to isté nájdeš aj ako hlavnú zložku v Diterpex.

Merania boli každé štyri týždne, a to po dobu 12 týždňov. Výsledky naznačujú, že forskolín nenapomáha pri chudnutí, nakoľko nebol pozorovaný žiaden významný rozdiel medzi dvoma skupinami. Podľa tejto štúdie však môže forskolín pomôcť zmierniť následky nadváhy.

Posledná, a zároveň najnovšia štúdia z roku 2015, sa ešte raz pozrela na účinok forskolínu. Do štúdie sa zapojilo 30 ľudí s nadváhou alebo obezitou, a boli rozdelený do dvoch skupín po 15. Jedna skupina dostala placebo, druhá presne to isté, čo nájdeme v Diterpex, teda 10%-ný extrakt z koreňa žihľavy indickej. Táto štúdia však okrem forskolínu predpísala obom skupinám nízko kalorickú diétu.

Po 12 týždňoch bolo štúdia ukončená. V oboch skupinách došlo k redukcii telesného tuku, ktorý bol pravdepodobne zapríčinený nízko kalorickou diétou. Skupina s forskolínom neschudla viac, avšak preukázala lepšiu inzulínovú rezistenciu.

Podľa všetkého forskolín môže mať priaznivý účinok na redukciu hmotnosti, avšak ak ho má, tak bude pri najlepšom veľmi malý.

Garcínia kambodžská

Jedná sa o tropické ovocie, ktoré pochádza z južnej Ázie. Diterpex používa extrakt z plodu garcínie, ktorý obsahuje 50% kyseliny hydroxycitrónovej. Táto kyselina je hlavná účinná látka v garcínii, ktorá má údajne priaznivý efekt na redukciu hmotnosti. Kyselina hydroxycitrónová sa často predáva aj ako samostatný doplnok výživy, a teda máme niekoľko štúdií na jej účinnosť.

V prehľade 12 štúdií z roku 2011, zameraných na účinnosť garcínie kambodžskej, bolo zhodnotené, že garcínia mala pozitívny účinok na redukciu hmotnosti, avšak len tesne na hrane štatistického významu. Podľa tejto štúdie, sa zatiaľ garcínia kambodžská nemôže považovať za účinnú, pokiaľ ide o chudnutie, nakoľko väčšina štúdií spravených na jej účinnosť mala isté chyby.

Novší prehľad 20 štúdií z roku 2021, ktorého cieľom bolo zhodnotiť účinnosť garcínie kambodžskej na chudnutie, dospel k podobnému záveru, ako prehľad štúdií z roku 2011. Z 20 štúdií bolo 12 takých, ktoré hlásili významný vplyv garcínie kambodžskej, alebo kyseliny hydroxycitrónovej (látka v garcínii) na chudnutie. Ďalších 8 štúdií však došlo k opačnému záveru, kedy nebol nájdený žiaden význam rozdiel medzi placebo a garcínia skupinami.

Okrem chudnutia sa tento prehľad pozrel aj na riziká spojené s garcíniou kambodžskou. Desiatky ľudí mali pri užívaní garcínie problémy s pečeňou. Jedenkrát dokonca došlo aj k úmrtiu. Tieto prípady sú vzácne, ale napriek tomu treba zvážiť riziká spojené s garcíniou kambodžskou. Správa potravín a liečiv v USA dokonca varovala v roku 2016 proti užívaniu iného doplnku výživy na chudnutie, nakoľko obsahoval garcíniu kambodžskú.

Garcínia môže mať malý efekt na stratu hmotnosti, ak vôbec nejaký má. Vo vzácnych prípadoch môže garcínia spôsobiť problémy s pečeňou.

Kofeín

Tretia zo štyroch látok v Diterpex Rapid je kofeín. Ako určite vieš, tak kofeín je stimulant, ktorý nájdeš okrem iného najmä v káve, niektorých čajoch, alebo horkých čokoládach. Je to teda látka, ktorú všetci poznáme, a veľa ľudí ju denne bežne používa.

Čo sa chudnutia týka, tak kofeín je skutočne efektívny na chudnutie. Funguje na jednoduchom princípe, kedy kofeín ako stimulant zrýchli činnosť tvojho metabolizmu. Okrem iného ti kofeín pomáha sa lepšie sústrediť a podať lepší fyzický výkon. To všetko si vyžaduje spotrebovanie extra energie, čo je v podstate spaľovanie tukov.

Háčik s kofeínom je v tom, že je návykový. Jednak je to nebezpečné zo zdravotného hľadiska, pokiaľ dôjde k závislosti, ale ak aj odhliadneme od tohto, návyk tela na kofeín spôsobí, že už nebude taký efektívny v zrýchlení metabolizmu.

Táto metaanalýza z roku 2019 zobrala do úvahy 12 najviac relevantných štúdií spravených na kávu (významný zdroj kofeínu) a jej vplyv na chudnutie. Zaujímavé je, že vysoký príjem kofeínu bol silne spojený s mierne nižším BMI a obvodom pása u mužov. Pri ženách toto pozorované nebolo.

Aj keď priama účinnosť kofeínu na chudnutie nie je zatiaľ poriadne dokázaná, je jasné, že kofeín zvyšuje výkonnosť. Pokiaľ je teda kofeín použitý pred tréningom, tak dopomôže k lepšiemu výkonu, ktorý vedie k viac spáleným kalóriám.

Čierne korenie

Poslednou látkou v Diterpex Rapid je čierne korenie. Žiaľ, momentálne nie je spraveného veľa vedeckého výskumu na jeho efekt pri chudnutí. Dve štúdie, jedna z roku 2011, a jedna z roku 2017, došli k záveru, že čierne korenie by mohlo mať priaznivý efekt na redukciu tuku, avšak obe tieto štúdie boli robené na potkanoch.

Jedna štúdia, ktorá sa pozrela na červenú papriku a jej vplyv na chudnutie došla k záveru, že na to, aby bolo toto korenie efektívne, nemohlo byť jednoducho prehltnuté v tabletkách. Človek musí dostať na jazyk tú štipľavú chuť.

Čierne korenie teda môže mať nejaký vplyv na chudnutie, ale podľa všetkého pomerne bezvýznamný.

 

recenzia na diterpex

Schudneš vďaka Diterpexu bez zmeny stravy?

Teraz už presne vieme, čo je Diterpex zač. Prešli sme cez všetko čo obsahuje, a účinky všetkých týchto látok. Je na čase, aby sme vyhodnotili Diterpex ako celok. Otázka, ktorá ti už určite prišla na um, môže Diterpex spôsobiť chudnutie sám o sebe. To znamená, že nedôjde k žiadnej zmene v strave alebo pohybe z tvojej strany, ale len začneš užívať pravidelne Diterpex. Aký bude mať toto výsledok?

Všetky látky v Diterpex majú potenciál pomôcť spáliť kalórie navyše, teda aspoň podľa toho čo v súčasnosti o nich vieme, Aby došlo k chudnutiu, tak musí byť príjem kalórií menší, ako ich výdaj. Toto pravidlo je jednoduché, a jeho naplnenie ti zaručuje chudnutie. Na druhú stranu, ako ho porušíš, tak si môžeš byť istý, že nebudeš chudnúť. Veľmi jednoduché.

Ak sa nehýbeš, a zješ za deň veľa kalorického jedla, je vysoká šanca, že u teba platí presný opak. Viac kalórii prijmeš ako vydáš. V takejto situácii dochádza k priberaniu.

Užitie Diterpexu stimuluje tvoj metabolizmus, a denne spáliš viac kalórií. Treba však rátať s tým, že to nie je mágia, a jeho užitím zázračne nespáliš 1000 kalórii. Hovoríme tu o niekoľko percentnom zrýchlení metabolizmu pri najlepšom. To znamená možno 100 kalórií denne navyše. Nie je možné určiť presné číslo, keďže na všetky látky v Diterpex je spravený limitovaný výskum, a navyše účinnosť Diterpex nemusí byť pre všetkých rovnaká.

Pokiaľ sa vrátime späť k tomu, že tvoja diéta je nezmenená a máš málo pohybu, tak je takmer isté, že spálenie tak málo kalórií vďaka Diterpexu nespraví zmenu.

Toto všetko neznamená, že Diterpex je zlý produkt. Sám výrobca tvrdí, že Diterpex má byť kombinovaný s nízkokalorickou stravou. To je dôvod, prečo dôjde k chudnutiu, ak k nemu dôjde – nízkokalorická strava. Teda nie je to tak, že Diterpex nie je účinný, ale jednoducho nie je vytvorený na ten účel, aby sám o sebe spôsobil drastické chudnutie.

Užívanie Diterpex bez akéhokoľvek ďalšieho úsilia je strata peňazí a tvojho času. Diterpex nie je zázračná tabletka na chudnutie.

 

Ako veľmi ti môže Diterpex pomôcť pri chudnutí?

Je jasné, že samotný Diterpex zázrak nespraví, a bude nutné upraviť stravu, prípadne viac sa hýbať, aby došlo k chudnutiu. Problém je v tom, že ak upravíš svoju stravu, a budeš sa viac hýbať, tak schudnúť môžeš aj bez Diterpex. Má teda vôbec nejaký zmysel Diterpex užívať?

Aby si správne pochopil, kde Diterpex zapadá do mechanizmu chudnutia, je treba najprv rozumieť samotnému chudnutiu. K tomu dochádza vtedy, keď telo nemá dostatok energie vo forme stravy. Všetka prijatá strava dodá telu nejaké množstvo energie na všetky činnosti, ktoré vykonáva (beh, upratovanie, dýchanie, pumpovanie krvi, rozprávanie, …). Niekedy sa môže stať, že energia zo stravy, ktorú si prijal, nebude stačiť. Vtedy dôjde k chudnutiu, lebo namiesto energie zo stravy sa využíva energia z rozkladu telesného tuku alebo svalovej hmoty.

Vieme teda tvrdiť, že aby došlo k chudnutiu, vždy musíš byť v kalorickom deficite, to je menej jedla ako pohybu. Ako môžeš vidieť, tak nikde tu nie je Diterpex potrebný na chudnutie. Dá sa schudnúť bez Diterpexu. Ale rovnako sa dá schudnúť aj s Diterpexom.

Úloha Diterpexu je zrýchlenie metabolizmu, čo znamená viacej spálených kalórií bez toho, aby si niečo spravil. Do metabolizmu patrí napríklad pumpovanie krvi. Ty sa nemusíš nijak vedome namáhať, aby ti prúdila krv, ale predsa len prúdi, a to si vyžaduje energiu. Diterpex pomáha celý tento metabolizmus zrýchliť. Kofeín napríklad, jedna z látok v Diterpexe, stimuluje srdce, aby pumpovalo krv rýchlejšie. Tým pádom aj spotrebuje viac energie.

Ako si ale sám pred chvíľou mohol vidieť, keď sme prechádzali cez zložky Diterpexu, tak nie je to nič ohromujúce. Väčšina látok je otáznych, či vôbec vplývajú na chudnutie, a ak aj áno, tak ich efekt je malý. Vďaka Diterpexu spáliš možno o 5% viac kalórií, možno menej. Ten účinok je tak malý, že ho môžeme zanedbať.

Ešte jeden spôsob, ako by ti mohol Diterpex Rapid pomôcť, je zníženie chuti do jedla. Pokiaľ to sám nevyskúšaš, tak sa nedá povedať, či ti potlačí chuť do jedla, každopádne Diterpex sú štyri látky, z ktorých nebolo ani pri jednej zistené, že by ti mala výrazne pomôcť potlačiť chuť do jedla.

Diterpex môže pomôcť pri chudnutí, nie je to placebo, ale nemá od neho ďaleko.

diterpex a chudnutie

Čo hovoria ľudia, ktorí Diterpex užívali?

celkové hodnotenie Diterpex Rapid
Diterpex recenzie 1
Diterpex recenzie 2

Na stránke sbozi.cz sa dajú dohľadať recenzie na produkt Diterpex Rapid. Väčšina recenzií je kladných, a ľudia tvrdia, že schudli. Väčšina recenzií hovorí o chudnutí približne 5 kíl za mesiac, pričom Diterpex je podľa nich veľmi účinný doplnok výživy na chudnutie.

Nedá sa však tvrdiť, že tieto recenzie vyzerajú úprimne. Väčšina kladných recenzií má takmer ten istý formát a znejú príliš mechanicky, na rozdiel od negatívnych recenzií, ktoré znejú oveľa viac uveriteľne.

Stačí sa pozrieť len na to, čo tvrdia. Schudnúť 5 kíl za mesiac je veľa. Znamenalo by to, že každý deň si v deficite viac ako 1 000 kalórií, čo nie je dlhodobo udržateľné. Je to viac než dvojnásobok odporúčanej rýchlosti chudnutia pri bežnej diéte na chudnutie. Diterpex by podľa tohto bol viac než o 100% efektívny, ako viac pohybu a upravený jedálniček. Zo súčasných štúdií však vieme povedať toľko, že účinok Diterpexu bude minimálny, možno len pár percent, ak vôbec nejaký. Nie to ešte aby bol účinnejší ako úprava stravy a viac pohybu.

Jedno možné vysvetlenie je, že Diterpex spôsobí odvodnenie. Pokiaľ človek nie je zvyknutý na kofeín, tak jeho telo bude na neho ešte veľmi citlivé. Užívať 120 mg v jednej dávke je viac kofeínu, než v jednej káve. Kofeín dehydratuje, a pravdepodobne teda dôjde k odvodneniu do určitej miery. Ak by však toto bola pravda, tak odvodnenie nie je skutočné schudnutie, a v priebehu pár dní môžeš byť zase tam, kde si začal.

Nižšie nájdeš niekoľko recenzií na Diterpex zo stránky sbozi.cz. Pokiaľ ťa zaujíma viac recenzií, tak kľudne vyhľadaj Diterpex recenzie na Google, a môžeš si prečítať všetky. Aspoň sám posúdiš, ako veľmi úprimne znejú tieto recenzie, a či sa im dá naozaj veriť.

Finálny verdikt

O Diterpexe sme toho už povedali celkom dosť, a predpokladám, že na základe týchto informácií si už bol schopný utvoriť si názor na jeho účinnosť.

Samozrejme, že Diterpex nie je mágia na chudnutie, ale ako všetky tabletky na chudnutie, aj Diterpex je kombináciou účinných látok, ktoré by ti mohli pri chudnutí pomôcť. Dokonca aj samotný výrobca tvrdí, že Diterpex treba kombinovať s nízkokalorickou diétou.

Toto všetko je veľmi dôležité pre finálny verdikt, lebo treba správne chápať, o čo sa Diterpex snaží. Nebol vytvorený na to, aby si z neho samotného začal chudnúť. Jeho úlohou je pomôcť pri nízkokalorickej diéte, teda byť len ako nejaký vedľajší doplnok, určite nie hlavný prostriedok na chudnutie.

Pokiaľ berieme tieto informácie do úvahy, tak Diterpex je to, čo aj má byť. Do nejakej miery ti pri chudnutí pomôcť môže, ale je to možno menej, než by si očakával. Nikde nie je napísané, do akej miery ti má pomôcť, takže sa dá porovnávať len s tvojimi očakávaniami. Recenzie síce tvrdia okolo 5 kíl za mesiac, ale podobnosť všetkých kladných recenzií je pri najmenšom podozrivá. A aj keby boli tieto recenzie úprimné, tak veľa neschudneš, a ak áno, tak to nebude kvôli Diterpexu, ale kvôli drastickej diéte.

Diterpex pravdepodobne pomáha schudnúť, ale všetky látky, ktoré obsahuje, sú otázne, do akej miery pomáhajú, a či vôbec.

Je bezpečné tvrdiť, že ak schudneš s Diterpexom, dal by si to aj bez neho. Jeho účinok je príliš malý na to, aby významné vplýval na celkové chudnutie. Pokiaľ ho budeš užívať, možno ti pomôže 2-3% navrch ku kvalitnej diéte a dostatku pohybu.

Aké existujú alternatívy k Diterpexu Rapid?

Pokiaľ ide o chudnutie, tak vždy najlepšia alternatíva bude úprava stravy a viac pohybu. Toto samotné ti stačí na schudnutie. A zároveň bez týchto dvoch vecí to nepôjde, lebo môžeš brať tonu doplnkov výživy na chudnutie, ale ak nie si v kalorickom deficite, nepomôže ti to.

Každopádne sú isté doplnky výživy, ktoré ti môžu chudnutie trochu uľahčiť. Nerobia zázraky, samotné ti nepomôžu, ale v kombinácii s upravenou stravou sú nápomocné.

Alternatíva 1

Kráľ všetkých doplnkov výživy, nech je už tvoj cieľ akýkoľvek, je bez pochýb proteín. Zo všetkých doplnkov výživy vyniká tým, že sa nejedná o nič špeciálne, sú to bežné bielkoviny, ktoré denne prijmeme zo stravy. Proteín teda navýši tvoj denný príjem bielkovín.

Bielkoviny sú nesmierne dôležité pri chudnutí, nakoľko chránia tvoju svalovú hmotu pred rozpadom, v dôsledku čoho je telo nútené páliť telesný tuk. Strávenie bielkovín je náročnejšie, a preto aj samotné trávenie spáli kopu kalórií. A spomeňme aj to, že bielkoviny sú sýtou živinou, vďaka čomu potlačia chuť do jedla.

Ak denne prijmeš dostatok bielkovín zo stravy, teda ješ veľa mäsa, vajec, mliečnych výrobkov a pod., tak proteín pre teba nemá zmysel. No pokiaľ denne prijmeš nedostatok bielkovín zo stravy, užívanie proteínu ti môže výrazne pomôcť. Pre začiatok môžeš vyskúšať najpredávanejší typ proteín – srvátkový – z tohto zoznamu piatich najlepších. Vhodné sú aj vegánske proteíny, z ktorých ten najlepší pre teba si môžeš vybrať tu.

Alternatíva 2

Okrem proteínu, ďalší doplnok výživy na zváženie je predtréningovka. Môže to znieť divne, ale má to svoje odôvodnenie. Predtréningovka ti pomôže podať lepší výkon počas tréningu, čo je priamo spojené s tým, že spáliš viac kalórií. Ak budeš konzumovať obmedzené množstvo kalórií (čo je samozrejmé pri chudnutí), tak budeš mať menej energie. Aj kvôli tomuto je predtréningovka dobrá voľba na chudnutie. Tu je zoznam piatich najlepších.

Alternatíva 3

No a samozrejme, že existujú aj spaľovače tukov, ktoré by si možno očakával, že budú spomenuté ako prvé. Niektoré spaľovače tukov môžu skutočne pomôcť, ale ich efekt je vždy malý. Diterpex je jedna z možností, alebo si môžeš vybrať jeden z piatich najlepších spaľovačov tukov z tohto zoznamu.

Pokiaľ sa ti páčila táto recenzia, môžeš si pozrieť aj detailné recenzie na ďalšie produkty na chudnutie:

Herbalife – chudnutie alebo klamstvo – úprimná recenzia

Lipoxal – úprimná recenzia podporená 13 štúdiami

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *