|

Gainer pre ženy – Pomôže pribrať? Aký je najlepší?

Trápi ťa opačný problém, než väčšinu žien? Potrebuješ pribrať? Aj keď to môže vyzerať ako jednoduchá úloha, opak môže byť pravdou. V takom prípade ti môže pomôcť práve gainer. Tento článok zistí, ktorý gainer pre ženy je ten najlepší, a ako ho správne užívať pre úspešné pribratie.

Najlepší gainer pre ženy je Zmes Weight Gainer od MyProtein a Gainer Serious Mass od Optimum Nutrition. Ktorý z nich si zvoliť závisí od toho, čo od gaineru očakávaš, a tento článok sa pokúsi vybrať ten najlepší z nich práve pre teba.

Môže gainer pomôcť žene pribrať?

Keď zvažuješ kúpu gaineru, tak nepochybne je tvoj cieľ nabrať na váhe. Úlohou gaineru je totižto zvýšiť tvoj kalorický príjem, čo bude viesť k priberaniu.

Pribrať sa dá iba jediným spôsobom, a to kalorickým surplusom. To znamená, že tvoj denný príjem kalórii musí byť väčší, než denný výdaj kalórii.

Toto pravidlo platí bez ohľadu na to, či si muž alebo žena, ľudské telo musí mať nadbytok kalórii, aby ich mohlo uložiť. Dáva to aj zmysel však? Akoby si predsa mohol pribrať, ak by si nadbytok kalórii nemal? Pribrať z ničoho sa nedá.

Z tohto vieme povedať, že každá žena, ktorá sa snaží pribrať, ale neúspešne, robí tú istú chybu. Nie je v kalorickom surpluse. Ako sa dá táto chyba napraviť?

Sú dve možnosti. Keďže kalorický surplus znamená menší výdaj ako príjem, tak logicky nám na um príde prvá možnosť – mať ešte menší výdaj. Znížiť kalorický výdaj sa dá jednoducho. Stačí sa menej hýbať a byť celkovo menej fyzicky aktívny.

Toto však nie je ani zďaleka ideálny prístup, keďže všetci veľmi dobre vieme, že pohyb je zdravý, a obmedziť ho len kvôli tomu, aby si pribral, nie je správne riešenie. Taktiež pre ženy s veľmi rýchlym metabolizmom by zníženie fyzickej aktivity nemuselo byť postačujúce na pribratie.

Druhá možnosť je taktiež veľmi prostá – zvýšiť príjem kalórii. Toto je tá správna cesta, ak chceš pribrať, tak skratka musíš jesť viac. Najlepším spôsobom, ako prijať každý deň čo najviac kalórii, je jesť vysoko kalorické jedlá, a jesť čo najväčšie množstvo jedla. Ak toto skombinuješ, tak tvoje šance na úspech sú veľmi vysoké.

Gainer je doplnok výživy, ktorý vie tieto šance ešte zvýšiť, keďže jeho úloha je dodať tvojmu telu extra kalórie. Určite teda vie pomôcť žene pribrať na váhe.

Pamätaj však, že ak budeš užívať gainer, a nebudeš v kalorickom surpluse, tak nepriberieš. Gainer sám o sebe nespôsobí priberanie, ale zvýši tvoj kalorický príjem, čo bude viesť ku kalorickému surplusu. Kalorický surplus je to, prečo budeš priberať.

Aký je najlepší gainer pre ženy?

Najlepší je silné slovo, a nie pre každú ženu bude zrovna jeden gainer ten najlepší. Záleží to hlavne od toho, čo od gaineru očakávaš, a preto ti dám na výber medzi dvoma najlepšími gainermi pre ženy. Oba produkty sú gainery, no tvojim potrebám bude vyhovovať jeden viac ako ten druhý.

Zmes Weight Gainer od MyProtein

Zmes Weight Gainer MyProtein

Prvý gainer je od značky MyProtein, ktorý je vhodný práve pre tie ženy, ktoré potrebujú menšiu pomoc pri naberaní hmotnosti, a radšej si zvolia gainer z prírodných ingrediencii. Tento gainer je totižto jediným gainerom na slovenskom trhu (minimálne jediným spomedzi desiatok gainerov, ktoré som porovnal), ktorý ako zdroj sacharidov (hlavná živina gaineru) využíva mletý ovos a jačmeň.

Toto nemusí znieť úžasne, no pravda je taká, že takmer všetky gainery používajú cukor. Pri takej kvalite si gainer ani nemusíš kupovať, stačí si kúpiť bežný cukor. Mletý ovos a jačmeň ti poskytnú komplexné sacharidy s nižším glykemickým indexom, ktoré ti budú postupne dodávať energiu.

Gainer Serious Mass od Optimum Nutrition

Optimum Nutrition Serious Mass

Ak máš veľký problém s naberaním hmotnosti, tak bude treba siahnuť po niečom, čo dodá tvojmu telu viac kalórii, a zaručene ti pomôže pribrať. Najlepší gainer v tomto prípade bude Gainer Serious Mass od Optimum Nutrition, s ktorým je asi nemožné nepribrať.

Jedna dávka obsahuje 1250 kalórii! To je naozaj neuveriteľné množstvo, a nech už sa ti akokoľvek ťažko naberá váha, tak ti odporúčam túto dávku zmenšiť, lebo je to naozaj veľa. Pre porovnanie denný odporúčaný príjem pre dospelú ženu je 2000 kalórii. Predstav si, že jedna dávka tohto gaineru ti dá viac než polovicu.

Nie je to však len o množstve kalórii, inak by som ti tento gainer neodporučil ako najlepší. Veľa gainerov má problém s tým, že obsahujú veľa tuku a cukru, čo je znak menej kvalitného gaineru. Tento gainer obsahuje len 1,4 g tuku a 6,4 g cukru na 100 g, čo je veľmi málo v porovnaní s inými gainermi.

Okrem tohto je tento gainer obohatený o glutamín, čo je aminokyselina, ktorá podporuje regeneráciu svalstva. Obsahuje aj kreatín, ale vo veľmi malom množstve, čo je škoda. Na druhú stranu Serious Mass od Optimum Nutrition obsahuje 25 vitamínov a minerálov, a to je jednoznačne veľké plus.

Môžu gainer užívať tehotné alebo dojčiace ženy?

Neexistuje žiaden vedecký výskum v tejto oblasti, a preto nie je odporúčané užívanie gaineru v tomto prípade. Pribrať sa dá aj bežnou zdravou stravou, aj keď to určite nie je tak jednoduché, ako užívanie gaineru.

Záver

Strava bola, je a aj vždy bude číslom jedna, pokiaľ je reč o priberaní. V určitých prípadoch však môže byť ťažké pribrať pomocou stravy, a to hlavne vtedy, keď sa snažíš jesť zdravo.

Gainer vie pomôcť pri naberaní hmotnosti, a aj pri naberaní svalovej hmoty.

Pokiaľ sa rozhodneš kúpiť si gainer, tak si vyber ten najlepší podľa svojich vlastných potrieb. Vyššie som vybral tie dva najlepšie spomedzi desiatok gainerov na trhu.

Ak by si rada vedela viac o gaineroch, tak ti odporúčam prečítať si článok: Gainer – Všetko, čo potrebuješ vedieť + TOP 5

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *