just whey protein vanilla ice cream GymBeam

Proteín Just Whey Gymbeam – Kompletné hodnotenie

Just Whey proteín Gymbeam

Pred tým ako sa pozrieme na proteín Just Whey od Gymbeam, poviem niečo málo o proteíne ako doplnku stravy, čo možno ešte nevieš, ak si v oblasti zdravého životného štýlu nový. Je to jeden z najzákladnejších a najznámejších doplnkov stravy na trhu. Samozrejme má to aj svoj dôvod, a to či už chceme vybudovať svalovú hmotu, alebo zhodiť zopár kíl alebo sa udržiavať v kondícii a žiť zdravo.

Prečo? Lebo proteín, teda bielkovina sa nie len zúčastňuje na každom procese v tele a je nevyhnutná pre funkciu nášho organizmu, ale aj podporuje zdravie chrupaviek, nechtov, vlasov,… a hlavne vďaka nej budujeme novú svalovú hmotu, pričom udržiavame už vybudovanú svalovú hmotu. A čím viac svalovej hmoty, tým rýchlejší metabolizmus, čo znamená že sa nám bude ľahšie chudnúť tuk. Najlepším zdrojom bielkovín sú a aj vždy budú prírodne zdroje: mäso, vajcia, mliečne produkty, vybrané druhy zeleniny,… Ak ale potrebujem dodať viac bielkovín ako sa nám podarí zjesť, alebo chceme dať do tela čo najvyšší pomer bielkovín k iným makroživinám ako sú tuky a sacharidy, máme k dispozícii proteíny.

White Chocolate Coconut
Chocolate milkshake
just whey protein vanilla ice cream GymBeam
Vanilla Ice Cream

1. Zloženie​

Pozrime sa bližšie teraz na konkrétny proteín Just Whey od GymBeamu. Ako prvý fakt nás bude zaujímať podiel makroživín a teda najmä proteínu. Just Whey má 75%-ný podiel bielkovín čo predstavuje 3/4. To pre teba znamená, že ak si kúpiš 1000g balenie proteínu, dostaneš 750g bielkovín. Jedna dávka sa rovná 30 gramom a ty pri nej svojmu telu dodáš 22,5g bielkovín. Pokiaľ nie si 130-kilový kulturista, tak ti táto dávka bude stačiť na dodanie bielkovín telu po tréningu, prípadne zabráneniu rozpadu svalovej hmoty počas dňa. Ak by sme ho porovnávali s inými proteínmi ideálne by bolo keby bol aspoň 80%-ný avšak nevidím v tom až taký veľký problém, nakoľko 5%-ný rozdiel je pri jednej dávke 1,5g a to je minimálna čiastka pri 22,5 gramoch. 

Obsah tukov v jednej dávke je minimálny, hovoríme tu o necelých dvoch gramoch, z čoho ti zaručujem že nepriberieš na tukovej hmote. Ak sa pozrieme spoločne na sacharidy, sú tu dva gramy sacharidov na dávku, takže tak ako pri tukoch zanedbateľné množstvo. Tukov a sacharidov by som sa pri proteíne Just Whey jednoznačne nebál, bez ohľadu na to, kto si, a ako na tom si.

2. Chuť a príchute

Zvyčajne si proteín kupujeme, lebo chceme zabezpečiť dostatočný príjem bielkovín nášmu telu, a teda chceme dosiahnuť nejaký ciel, nech je to už chudnutie alebo budovanie svalovej hmoty. Avšak určite sa zhodneme, že ak si kúpime proteín pre tento účel je pekným bonusom ak má aj okrem iného dobrú chuť, prípadne zaujímave príchute. Ako je na tom Just Whey? Čo sa týka príchuti, tak máme na výber 3. Tam patria príchute:

  1. Biela čokoláda kokos
  2. Vanilková zmrzlina
  3. Čokoládový milkshake

Ešte aby som nezabudol tak Just Whey si môžeš objednať aj bez príchute (unflavored). Ten by som odporučil ak sa chceš vyhnúť sladidlám, alebo máš už iný doplnok výživy, napríklad BCAA inej príchute a nechceš miešať dve rôzne príchute, ktoré by k sebe nemuseli sadnúť. Do ochutených verzií pridávajú oproti neochutenej sladidlá sukralóza a glykozidy steviolu. Ďalšie ingrediencie na dochutenie používajú na základe toho, akú príchuť si zvolíš. Sú to: odtučnené kakao, kurkumín a arómy. Ak sa chceš tomuto vyhnúť zvoľ neochutený proteín.

Ak sa mám vyjadriť k ochuteným, tak podľa mojho názoru jednoznačne stoja za to! Príchuť sa im tu naozaj podarila a aj napriek tomu že majú „len“ tri príchute, určite si vyberieš. Rozpustnosť je naozaj skvelá. Proteín sám o sebe je veľmi jemný, teda nie je hrudkovitý. Proteín nie je presladený podľa môjho názoru, avšak chuť môžem hodnotiť len subjektívne, každý má predsa iné chute.

Ak by si mal náhodou problém s trávením proteínov, tak mám pre teba skvelú správu – Just Whey obsahuje tráviace enzýmy! Tie ti pomôžu proteín stráviť. A asi mi dáš za pravdu, že lepšie sa cvičí ak nie si nafúknutý.

Aj keď si proteín kupujeme ako doplnok výživy, prečo by sme si ho nemohli zároveň vychutnať? Veď si to zaslúžime! Napríklad proteín Just Whey od GymBeam po tréningu 🙂

3. Cena

Tak a teraz sa spolu pozrieme na dôležitý faktor a to je cena. Momentálne sú k dispozícii dve rôzne veľké balenia, o hmotnosti jeden kilogram a dva kilogramy. Cena sa môže líšiť od predajcu, najlacnejšie na trhu je avšak v súčasnosti 1kg balenie za 19,95 a 2kg balenie za 32,95. Ak to myslíš vážne s cvičením a s kúpou práve tohto proteínu je jednoznačne pre teba výhodnejšie ísť pre 2kg balenie. Dôvodom je pomerne veľký rozdiel v jednotkovej cene, ale to určite vidíš aj sám. Cena je rovnaká pri každej príchuti, či pri výbere neochuteného Just Whey.

Okej, to je fajn, ale ako na tom je v porovnaní s ostatnými produktami na trhu? Cena, ktorú ponúka Just Whey je jednoznačne dobrá, a je to asi jeden z najväčších dôvodov, prečo ísť práve pre Just Whey. Poďme na porovnávanie, a začnime s najpredávanejším proteínom vo svete a to od značky Optimum Nutrition a jeho produktom Proteín 100% Whey Gold Standard. Má 82% podiel bielkovín čo je o 7% viac ako Just Whey, jeho cena je ale 24,45 za 910g balenie. Toto ho robí podstatne drahším, a za 7% vyššieho obsahu bielkovín to nestojí. Rozdiel pocíti skôr peňaženka ako tvoje svaly! Avšak pri 2270g balení je cena za Whey Gold Standard 40,85 (dá sa zohnať aj za 38 ale s poštovným by si zaplatil ešte viac ako pri 40,85), čo je stále lepšia jednotková cena za Just Whey, ale Whey Gold Standard je blízko.

Z toho čo som porovnával by som ti ale stále odporúčal zvoliť skôr Just Whey. Z môjho prieskumu ostatných proteínov na tom cenovo lepšie sú len dva proteíny. A to: True Whey od GymBeam a Impact Whey Protein od Myprotein.

Záver pre proteín Just Whey GymBeam

Spolu sme sa pozreli na tri základné oblasti, čo sa týka proteínu Just Whey – zloženie,chuť a cenu. Podiel bielkovín nebol ohromujúci, tak na hranci prijateľnosti, v tomto Just Whey oproti konkurencií nevyniká. Čo sa týka príchuti sú 3, čo je málo oproti iným produktom, ale kvalita príchuti tu jednoznačne prevyšuje kvantitu, čo je plus. Nemyslím si, že chuťovo budeš ľutovať kúpu tohto proteínu, a ďalšie plus je neochutená verzia, ktorú ponúka Just Whey. Pri tomto proteíne sa mi ľúbi jeho ľahká stráviteľnosť a super rozpustnosť. No a dostávam sa k cene, ktorá patrí medzi tie najlepšie na trhu, minimálne na Slovensku.

Je tento proteín pre teba?

Ak nie si pár dni pred súťažou, kedy by som siahol po proteíne s vyšším obsahom bielkovín, čo je asi jediné mínus tohto proteínu, a samozrejme ak nie si alergický na mlieko, nevidím dôvod prečo si nevybrať práve proteín Just Whey od GymBeam. Verím tomu, že s týmto proteínom, pravidelným tréningom a kvalitnou stravou sa ti podarí dosiahnuť akýkoľvek cieľ, ktorý sa snažís dosiahnuť v oblasti zdravia a fitness.

Akcia: Ku 2kg baleniu Just Whey si môžete vybrať tričko podľa vlastného výberu z ponuky  ZDARMA!!

Naše Hodnotenie
4.6/5

Disclosure: Na tejto stránke sa môžu nachádzať affilate linky, ktoré vám môžu poskytnúť zľavu a nám poskytnú províziu, ktorá nám pomáha udržiavať túto stránku. Pomôžeme si navzájom 🙂

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *