ako schudnúť z brucha za týždeň

Ako schudnúť z brucha za týždeň?

Chudnutie vie byť pre mnohých tvrdý oriešok, a práve chudnutie z brucha trápi najviac ľudí. Keďže chudnutie zvykne byť náročné, tak ho chceme mať čo najrýchlejšie za sebou. Schudnúť z brucha za týždeň znie fajn, nie?

V tomto článku sa pozrieme, či je skutočné možné schudnúť z brucha za týždeň, a ak áno, tak akým spôsobom to dokázať. Prípadne sa pozrieme na to, ako dlho by si musel chudnúť, aby si schudol z brucha.

Ako vlastne chudnutie funguje?

Chudnutie sa môže zdať ako niečo náročné, ale napriek tomu je založené na veľmi jednoduchom princípe. Ide len o to vytvorenie kalorického deficitu, kedy telo nemá dostatok energie zo stravy, ktorú si prijal, a je nútené siahnuť po rezervách, čo v tomto prípade môže byť buď telesný tuk, alebo svalová hmota. Ak teda chceme schudnúť z brucha, tak to pôjde vždy len cez kalorický deficit.

Môžeš skúšať rôzne lieky, doplnky výživy, triky, ale pokiaľ nie si v kalorickom deficite, chudnutie nenastane, a určite z brucha za týždeň neschudneš. Ľudské telo nemá motiváciu len tak nechať rozložiť svoju vlastnú hmotu a teda chudnúť. Jedine ty ho môžeš donútiť, aby chudnutie bola jediná možnosť.

Kalorický deficit nám hovorí o tom, že telo nemá dostatok kalórií. Kalórie sú len jednotka energie, a teda lepšie by sme to mohli sformulovať takto: Telo nemá dostatok energie z jedla. Totižto, každá potravina má nejakú energetickú hodnotu, vďaka ktorej tvoje telo môže fungovať. Ak nedostane jedlo, tak nemá energiu, a teda nemôže fungovať. Napriek tomu, telo neumrie, ale radšej siahne po vlastnej hmote, ktorú ak rozloží, tak získa energiu. Nie je na výber, telo musí chudnúť. A je mu jedno, či schudne zo svalov alebo tuku.

Ako môžeš chudnúť z brucha?

Ak bol princíp chudnutia jednoduchý, tak je dobre, lebo chudnutie z brucha už tak jednoduché nie je. Neplatí to však len pre brucho, ale akúkoľvek časť tela, kde sa ukladá tuková hmota. Problém je v tom, ako telo prinútiť, aby chudlo z brucha, alebo akejkoľvek inej časti tela. Ako sme pred chvíľou hovorili, chudnutie nie je nikdy žiadúce pre telo, a preto ho môžeme len prinútiť chudnúť. My ho však chceme ešte prinútiť, aby chudlo práve z brucha.

Realita je taká, že telo nevieme prinútiť chudnúť z brucha. Lokálne chudnúť sa nedá. Jediné možné riešenie, ako v takom prípade schudnúť z brucha, je schudnúť z celého tela. V podstate jediné čo môžeš spraviť, je donútiť telo chudnúť, ale ono samo si vyberie, z akej časti bude chudnúť. S tým nemôže nič spraviť, je to dané geneticky, a preto je potreba zabudnúť na chudnutie len z brucha. Pokiaľ ti to nebolo dané geneticky, aby si chudol primárne z brucha, teraz to už nezmeníš.

Všetko to znie tak negatívne, ale nemusí to tak byť. Schudnúť môžeš, a dokonca aj z brucha, po pravde, každý môže. Ide len o to, že budeš musieť chudnúť do vtedy, pokým telo neusúdi, že je na čase schudnúť z brucha.

dá sa schudnúť z brucha za týždeň

Ako môžeš schudnúť za týždeň?

Aj keď chudnutie vie byť veľmi rýchle, nie je to asi ten typ chudnutia, po ktorom túžiš. Ak celý týždeň nebudeš jesť, a budeš veľmi aktívny, tak schudneš veľa hmoty. Veľa svalovej, aj tukovej hmoty. Taktiež extrémne spomalíš svoj metabolizmus, a bude takmer nemožné si túto váhu udržať.

Pokiaľ si chceš novú postavu udržať, tak budeš musieť počas chudnutia stratiť čo najmenej svalovej hmoty, čo znamená, že budeš musieť chudnutie spomaliť. Reč je o chudnutí tempom asi 2 kg za týždeň. To sa môže zdať málo, ale dva kilogramy telesného tuku je značné množstvo.

Len si to porovnajme sa naberaním svalovej hmoty. Nabrať 2 kg svalovej hmoty môže trvať niekoľko mesiacov, rok, dokonca aj viac. Pri chudnutí čistého tuku je to len mesiac. To nie je vôbec zle.

Z tohto ale vyplýva, že chudnutie za týždeň možné nie je. Respektíve, možné je, len sa bude jednať o 0,5 kg tuku za týždeň.

Môže to byť aj viac, ale ber na vedomie, že v takom prípade si buď len krátkodobo stratil vodu, alebo schudol aj väčšie množstva svalovej hmoty, čo je veľmi nežiadúce. Preto ti to silno neodporúčam, a radšej sa drž dvoch kg za mesiac.

Ako schudnúť z brucha za týždeň?

Ako už môžeš tušiť, keďže chudnutie len z brucha nie je možné, a schudnúť za týždeň sa dá asi tak 0,5 kg bezpečnou cestou, tak schudnutie väčšieho množstva tuku z brucha nie je reálne.

Dá sa schudnúť z brucha, ale pokiaľ máš tuk uložený aj v iných častiach tela, tak chudnúť budeš z celého tela, nielen z brucha.

Tiež, aj za týždeň sa dá schudnúť, ale bude sa jednať o 0,5 kg telesného tuku. Viac to môže byť len vtedy, ak obetuješ svalovú hmotu, na čo neskôr tvrdo doplatíš.

Schudnúť z brucha za týždeň teda je možné, ale bude sa jednať len o malé množstvo telesného tuku, ktoré schudneš.

Aké je riešenie?

Musíš byť k sebe úprimný, a dať si viac času ako týždeň, inak nemôžeš uspieť. Pokiaľ chceš schudnúť viac ako 0,5 kg za týždeň (stratu vody nerátame), tak budeš potrebovať viac času. Dá sa to, chce to len viac času.

Riešenie je ísť do kalorického deficitu, a donútiť telo chudnúť. Ďalej, určite sa zameraj na dostatočný príjem bielkovín. Pri chudnutí, čím viac, tým lepšie (ak nemáš choré obličky).

Aj keď zdravé chudnutie je možné dosiahnuť čisto prostredníctvom stravy, pohyb je veľké plus. Pomôže ti dosiahnuť kalorický deficit, a tiež udržať viac svalovej hmoty. Ak si chceš chudnutie uľahčiť, tak pohyb je určite dôležitý.

Keď toto všetko spravíš, tak jediné čo ti potom ostáva, je v tom vytrvať. Nie týždeň, ale týždne. Ak to dokážeš, tak schudneš z brucha presne toľko, koľko potrebuješ. A pritom ako budeš chudnúť zistíš, čo bude treba robiť, aby si si novú postavu udržal. Lebo jedna vec je schudnúť, druhá vec je to udržať.

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *