ako schudnúť z rúk

Ako schudnúť z rúk? Návod pre mužov aj ženy

Každý chceme mať čo najlepšiu postavu, a ak máme pár kíl navyše, tak by sme sa ich veľmi radi zbavili. Preto človek prejde na diétu, nejaký tréningový plán, a začne chudnúť. Nie vždy to však musí byť také jednoduché.

Keď sa pozrieš do zrkadla, a reálne zhodnotíš svoju postavu, tak možno môžeš zistiť, že nemáš na sebe až tak veľa toho tuku, problém je len v oblasti rúk, tam je toho tuku viac. Čo treba urobiť v takejto situácii? Ako schudnúť z rúk? Ako sa zbaviť tuku na rukách, aby bola celá tvoja postava fit?

Tento článok je tu na to, aby ti dal jasné odpovede na tieto otázky, a vyriešil túto problematiku raz a navždy. Ak sa teda chceš zbaviť pribratejších rúk, čo viem že chceš, tak si na tom správnom mieste.

Prečo sa ten tuk drží práve na rukách?

Začnime najprv inou otázkou, než ako schudnúť z rúk. Prečo vlastne potrebujeme schudnúť z rúk? Prečo sú práve tvoje ruky pribratejšie?

Aby sme našli odpoveď, tak si ešte predtým musíš úprimne zodpovedať jednu otázku:

Drží sa ten tuk len na rukách, a pri zvyšku tela nemáš problém s prebytočným tukom? Alebo máš ten tuk navyše po celom tele, a to aj vrátane rúk?

1. Ak si odpovedal – máš tuk navyše po celom tele a hodilo by sa ti zhodiť tuk aj z iných častí tela, a nielen z rúk, tak odpoveď je veľmi jednoduchá.

Znamená to, že buď si ešte ani sa nepokúsil schudnúť, alebo si schudol, ale nie dostatočne veľa na to, aby si bol spokojný so svojou postavou.

Riešenie: Jediným riešením je začať chudnúť, alebo chudnúť ďalej, a tak ako budeš pritom chudnúť z brucha, stehien, lýtok, atď., tak budeš chudnúť aj z rúk. Nemôžeš čakať, že tvoje ruky budú vo forme, a zvyšok tela obézny, tak to nefunguje.

Ak je toto tvoj prípad, a ešte si nechudol, tak si prečítaj tento článok, kde sa dozvieš všetko potrebné o chudnutí tuku, a hneď po prečítaní budeš môcť začať (je to dlhý článok).

2. Ak si odpovedal – telo okrem rúk je v pomerne dobrej forme, na rukách sa však drží viac tuku, tak otázka je, prečo k tomuto vôbec došlo.

Prečo sa ti na rukách drží viac tuku?

Na vine nie si ty!

Nie je to kvôli tomu, že si zle chudol, alebo si niečo iné pokazil. Na vine je tvoja genetika. To je dôvod, prečo držíš viac tuku práve v rukách, a never nikomu, kto ti povie, že za to môže niečo iné.

Takmer každý sa dostane pri chudnutí k problému, že z nejakej oblasti, ten tuk proste nechce zmiznúť. Príroda to zariadila tak, že u teba sú to práve ruky, kde máš viac tuku, tvoj sused môže mať zase problém s bruchom, tvoj strýko so stehnami, a Fero na ulici má problém s lýtkami.

Súvisiaci článok: Ako schudnúť z lýtok?

Nebuď preto na seba tak prísny za to, že sa ti nedá schudnúť z rúk. Práve naopak, buď rád, že máš dobrú postavu, a dostal si sa do poslednej fázy chudnutia, kedy sa treba popasovať s problematickou partiou.

Viem, že si odhodlaný spraviť všetko preto, aby si sa zbavil aj toho tuku na rukách, poďme teda zistiť ako na to.

Aby si ale úplne pochopil spôsob, ako schudnúť z rúk, tak musíš vedieť to, ako funguje samotné chudnutie, a presne na to sa teraz pozrieme, aby bolo všetko jasné, a zodpovedané.

ako schudnúť z rúk

Niečo málo o chudnutí vo všeobecnosti

Chudnutie je pomerne jednoduché, čo sa týka toho, ako funguje, takže ho prejdeme celkom rýchlo. Horšie je už potom aj dodržiavať tie pravidlá v praxi, a reálne schudnúť.

Základom chudnutia je kalorický deficit.

Ak kalorický deficit nie je, tak sa nedá rozprávať o chudnutí – je nevyhnutný.

Telo určite nezačne chudnúť samé od seba, lebo sa videlo v zrkadle, a chcelo by niečo so svojou postavou spraviť. Musíš ho dostať do kalorického deficitu, kedy bude tvoje telo hladovať, a mať nedostatok energie – kalórii.

Ako dosiahnuť kalorický deficit?

Do kalorického deficitu sa dostaneš jednoducho v teórii, kedy stačí jesť menej kalórii, a viac ich spáliť. V praxi to ale znamená, že sa budeš musieť pravidelne hýbať, a to v dostatočnom množstve. Plus musíš značne vylepšiť svoj jedálniček.

Nie je to až tak zlé, ale je to tá vec, kde väčšina ľudí zlyhá, lebo tu sa musíš zaprieť voči sebe samému, čo nie každý dokáže.

A vlastne sme si už vysvetlili, ako funguje chudnutie. Stačí, keď bude kalorický príjem nižší, ako kalorický výdaj, teda si v kalorickom deficite.

Toto dodržíš, a zaručene budeš chudnúť. Ak nie, tak si len myslíš, že si v kalorickom deficite, v skutočnosti v ňom však nie si. Preto si môžeš skúsiť kalórie rátať, čo ti v tejto situácii určite pomôže.

Ako chudnúť tuk?

Vieme, ako sa chudne, problém je ten, že my chceme vedieť, ako sa chudne tuk. Nechceš predsa schudnúť svoj biceps, alebo triceps, ale radšej ten tuk, ktorý je na ňom nalepený, však? Presne preto nám kalorický deficit nebude stačiť.

Pre chudnutie tuku je kalorický deficit stále nevyhnutný, no samotný deficit nestačí.

Keď telo chudne, tak sa snaží získať kalórie z akéhokoľvek zdroja, či sú to svaly, alebo telesný tuk. Jemu ide hlavne o to, aby získalo kalórie, a prežilo. Teraz treba telu dať nejakým spôsobom vedieť, že ty chceš chudnúť telesný tuk, a nie svaly. Ako to spravíš?

Ochrániš svoju svalovú hmotu, a telo začne uprednostňovať telesný tuk, ako zdroj energie. To je super, ale ako ochrániš svalovú hmotu? Na to treba dve veci:

  1. Bielkoviny, samozrejme, keďže svaly sú z nich vybudované.
  2. Tréning, aby si dal jasne telu najavo, že ty tie svaly aktívne používaš, a potrebuješ ich.

Musí to byť anaeróbny tréning, respektíve mal by si cvičiť buď doma s vlastnou váhou, alebo chodiť do posilňovne. Počkať, chodiť do posilňovne keď chudneš?

Presne tak, teraz to môže vyzerať divne, ale tým, že budeš svaly zaťažovať anaeróbnym tréningom, tak telo bude vedieť, že tie svaly sa používajú, a že ich potrebuje, aby prežilo tvoje ďalšie tréningy.

Telo si myslí, že to tvoje cvičenie je nevyhnutné na prežitie, v minulosti sme si museli loviť jedlo ručne, a na to bola treba fyzická sila, tak sme ako ľudia stvorení, a stále to máme v sebe. Telo sa vždy bude snažiť adaptovať na prostredie, v ktorom si, aby prežilo, preto tie svaly sa bude snažiť udržať, ak ich budeš zaťažovať nejakými tréningmi.

Potom prídu na rad bielkoviny, ktoré tam sú na to, aby sa svalová hmota udržala. Tréningom potrháš svalové vlákna, ničíš svaly, a bielkoviny sú ďalej nevyhnutné, na ich opravu.

Toto všetko musí byť stále robené za kalorického deficitu, ktorý ak tam nebude, tak namiesto chudnutia tuku, začneš naberať svaly.

Nemôžeš však dať telo do extrému, že ten kalorický deficit bude treba 1 000 kcal. V takom prípade môžeš robiť čokoľvek, ale telo bude chudnúť hlava nehlava, aj tuk, aj svaly, a to určite nechceme, lebo neskôr by došlo k jojo efektu. Zvoľ preto rozumný deficit kalórii, približne 300 až 500 kalórii.

To by bolo ku chudnutiu, a k tomu, ako funguje, ako ho dosiahnuť, a ako chudnúť tuk, nie svaly. Sme tu však kvôli chudnutiu tuku z rúk, a preto sa teraz konečne môžeme pozrieť na tento problém.

ako schudnúť z rúk

Ako schudnúť práve z rúk?

Hlavným problémom teraz je ako docieliť toho, aby telo bralo energiu práve z tuku z oblasti rúk. Ty dostaneš svoje telo do kalorického deficitu, spravíš všetko tak, ako sme si už v tomto článku hovorili, teda budeš chudnúť najmä telesný tuk, a nie svalovú hmotu. Ako povieš telu, nech chudne ten tuk čo je uložený práve v oblasti rúk?

Odpoveď je jednoduchá – nedá sa to (1,2,3).

Zdôvodnenie:

Keď je telo v deficite, tak začne spaľovať tukové bunky, ale tie bunky budú pochádzať z celého tela. Nie je možné, aby telo začalo chudnúť z istej oblasti.

Predstav si napríklad ženu, ktorá má štíhle stehná, lýtka, ruky, a obézne brucho, má výšku priemernej ženy, a váži 90 kg. Je to trochu extrém, ale takúto osobu nenájdeš, lebo takto chudnutie nefunguje. Avšak existuje jeden faktor, ktorý na to má vplyv, a to je už spomínaná genetika.

Toto bola asi odpoveď, ktorú si zrovna nechcel počuť. Na iných stránkach, kľudne aj zahraničných, nájdeš väčšinou odpoveď na túto otázku. Môžeš skúsiť prehľadať internet na tému, ako schudnúť z rúk, a uvidíš, že nájdeš rôzne cviky, vďaka ktorým schudneš z rúk. Žiaľ nefungujú, a to si už možno zistil aj na vlastnej koži.

Samozrejme ti teraz vysvetlím, prečo cviky na ruky neurobia tvoje ruky chudšie. Následne na to ti poviem, ako schudnúť z rúk, lebo ono sa to dá, ale nie tak, ako si väčšina ľudí myslí, že sa to robí. Lokálne chudnutie je nemožné dosiahnuť.

Prečo vďaka cvikom na ruky z rúk neschudneš?

Ak si si ešte pred týmto článkom prečítal nejaké iné, na tému ako schudnúť z rúk, tak ti boli predstavené rôzne cviky zamerané na ruky, teda hlavne cviky na biceps a triceps. Prečo vďaka týmto cvikom nezačneš lokálne chudnúť z rúk?

Čo sa deje, keď cvičíš cviky na ruky?

Keď cvičíš biceps, alebo triceps, či už to sú nejaké kliky, bicepsové zdvihy, tricepsové extenzie, na tom nezáleží, tak ich cvičíš anaeróbne a silovo.

Pri týchto cvikoch trháš svalové vlákna vo svale, čo v kombinácii so správnou stravou bude viesť k naberaniu svalovej hmoty, konkrétne na rukách, lebo keď si robil bicepsový zdvih, tak si potrhal svalové vlákna v bicepse, a nie v lýtkach, preto ti porastú len ruky. Problém je ten, že ty chceš schudnúť tuk z rúk, a nie zväčšiť svoje ruky.

Cviky na ruky ťa do kalorického deficitu nedostanú!

Ďalší fakt je ten, že telo chudne len a len vtedy, keď si v kalorickom deficite. Tieto cviky na ruky spália tak málo kalórii, že aj keby si ich cvičil od ráno do večera, a jedol ako priemerný človek, tak nespáliš dostatok kalórii na to, aby si bol v deficite kalórii.

Vec je v tom, že tie cviky patria k anaeróbnym cvikom, a aj keď anaeróbne cviky spaľujú viac kalórii ako aeróbne za sekundu, tak ich dokážeš robiť len krátkodobo. Bežať môžeš hodinu, ale robiť bicepsový zdvih s primeranou váhou hodinu nezvládneš, problém je zvládnuť vôbec jednu celú minútu. A to nie je všetko!

Pri spaľovaní kalórii platí, že čím väčší sval cvičíš, tým viac kalórii spáliš. Tie cviky, ktoré sú odporúčane na chudnutie z rúk, sú zamerané na svaly biceps a triceps. To sú tie z najmenších svalov, ktoré môžeš cvičiť, teda spália extrémne malé množstvo kalórii. S takými cvikmi nikdy nedosiahneš kalorický deficit, aby si vôbec schudol, a nie dokonca stratil tuk z problematickej parite, v tomto prípade z rúk.

Čo ak si v kalorickom deficit, a pridáš k tomu cviky z rúk?

Dobre, ale teraz môžeš povedať, že ty si v deficite kalórii, lebo okrem cvičenia cvikov na ruky, chodíš aj behávať, a stravuješ sa rozumne, teda ty už si v kalorickom deficite, a dané cviky robíš navyše, aby telo chudlo práve z rúk.

Sklamem ťa, lebo ani túto nezačneš zrazu chudnúť z rúk.

To, že si v deficite znamená, že chudnúť budeš.

To, že cvičíš ruky znamená len to, že potrháš svoje svalové vlákna bicepsu a tricepsu.

Telo je v deficite kalórii, má ich nedostatok, ono ich bude brať zo svojich zásob, a vôbec ho nezaujíma, či to budú tukové bunky z rúk, alebo brucha. Telo hladuje, pre neho to je kritický stav, je v ohrození.

Tým, že cvičíš ruky, nezmeníš nič na tom, to je ako keby si povedal, že keď cvičíš nohy, ale naozaj ťažko a intenzívne, tak sa budeš potiť len na nohách. Je to celotelový proces, celé telo nemá energiu (kalórie), nie len ruky.

Pri akomkoľvek cviku na ruky sa zapája len sval. Telesný tuk sa neaktivuje, keď urobíš pohyb s rukou.

Cítiš po tréningu bolesť rúk? Ak hej, tak cítiš sval, nie tuk, tuk sa nedá cvičiť.

Napriek tomu všetkému existuje spôsob ako reálne schudnúť z rúk, a nie robiť takéto nezmysly. Kvôli tomu si predsa čítaš tento článok, teda poďme už konečne schudnúť z tých rúk.

Ako naozaj schudnúť tuk z rúk?

Schudnúť tuk z rúk nebude nič zložité… v teórii. Keďže sa ti už podarilo schudnúť, alebo si mal dobrú postavu dlhšie, iba tie ruky ti robia problém, tak jedine čo môžeš spraviť, aby si schudol aj z rúk, je chudnúť ďalej.

Žiadna iná mágia za tým nie je. Keď zase pôjdeš do kalorického deficitu, tak telo začne mať nedostatok kalórii, čo znamená, že ich musí získať z iného zdroja, než je potrava, lebo tú si mu nedodal v dostatočnom množstve. Ten iný zdroj, ktorý má telo k dispozícii, sú buď svaly, alebo telesný tuk.

Už sme si hovorili, že je treba jesť dostatok bielkovín a pravidelne cvičiť, aby si ochránil svalovú hmotu pred rozpadom. Tým, že ty ju ochrániš, tak telo nebude mať moc na výber, a bude chudnúť telesný tuk. Problém je v tom, že ty už moc tuku na sebe nemáš, až teda na tie ruky. Čo myslíš, že telo teraz spraví?

Buď umrie, lebo nemá dostatok energie na prežitie, alebo začne chudnúť z rúk. K tomu prvému určite nedôjde, telo najprv vyčerpá všetky možné zdroje kalórii, a v tejto situácii začne konečne spaľovať telesný tuk z rúk.

Takto si to už skúšal a nefungovalo to?

Možno si hovoríš, že toto si skúšal doteraz, a nefunguje to, nedá sa mi schudnúť z rúk aj napriek tomu. Nehovorím, že chudnutie z rúk bude jednoduché, práve naopak, ono to bude pomerne ťažké, lebo si už dosiahol bod, kedy máš pomerne dobrú postavu.

Keď si obézny, tak chudnutie ide veľmi rýchlo a ľahko zo začiatku, lebo telo samé sa už chce zbaviť toho tuku, ale keď máš pomerne dobrú postavu, chudnutie bude oveľa ťažšie. A keďže ťa trápia len ruky, to znamená, že už si veľmi blízko ku koncu chudnutia, ostáva len problematická partia.

Musíš chudnúť ďalej, nakoniec aj tie ruky pôjdu dole s tukom, keď spravíš všetko tak, ako si sa v tomto článku dočítal, plus to čo sa ešte dočítaš, tak nedáš telu na výber. Inak sa to spraviť nedá. Teraz sa pozrieme viac konkrétne na veci, ktoré musíš robiť, aby si schudol z rúk.

Aeróbny pohyb

Hovorili sme o anaeróbnom pohybe, teda o cvičení s vlastnou váhou, alebo cvičení v posilňovni. Aj keď anaeróbna aktivita je veľmi dôležitá aj pri chudnutí, tak sa nesmie vynechať aeróbna aktivita. Aeróbna aktivita je ideálna pre chudnutie, pretože spaľuje veľké množstvo kalórii, oveľa väčšie množstvo, než anaeróbna aktivita. Pre predstavu, plávanie, cyklistika, beh, futbal sú aeróbne aktivity.

Najlepšie by pre teba bolo ich robiť denne, keďže si v poslednej fáze chudnutia, kedy musíš zdolať problematickú partiu, kde sa tuk drží najpevnejšie. Neprekvapí ťa snáď, keď ti poviem, že čím intenzívnejšie a dlhšie budeš dáke to kardio robiť, tak tým viac kalórii spáliš, teda skôr schudneš. Samozrejme aj prechádzka sa ráta ako spaľovač kalórii, je to lepšie ako neurobiť nič, ale maj na pamäti, že na schudnutie ti to asi stačiť nebude.

No a samozrejme, nemusíš chodiť behávať, keď ťa to nebaví, kľudne si zvoľ iný druh pohybu. Aby si schudol, tak bude treba spaľovať kalórie. Ak chceš vedieť viac spôsobov, ako spáliť viac kalórii každý deň, tak si prečítaj tento článok.

ako schudnúť z rúk

Strava

Zmena stravy je nevyhnutná, pokiaľ chceš schudnúť z rúk, lebo bez kalorického deficitu žiadne chudnutie nebude. Záleží tu aj na množstve, aj na kvalite stravy. Určite vieš, že potravina môže obsahovať buď bielkoviny, sacharidy alebo tuky, ktoré majú kalórie. Postupne sa pozrieme na každú živinu jednotlivo, aby si dokázal nastaviť svoj jedálniček na chudnutie rúk.

Bielkoviny

Bielkoviny budeš musieť jedávať, ak naozaj chceš dosiahnuť výsledkov. Obsahujú 4 kcal na gram, a nájdeš ich v mäse, mlieku, mliečnych výrobkoch, vajciach, vybranej zelenine, semienkach alebo v proteíne. V tejto chvíli by si už mal vedieť, že pri chudnutí ti pomôžu ochrániť svalovú hmotu, čo znamená rýchlejší metabolizmus, a taktiež menšiu šancu na jojo efekt.

Ďalšou vecou je aj to, že bielkoviny majú najväčší termický efekt, teda na ich skonzumovanie je treba spotrebovať najviac kalórii. To určite padne vhod vedieť, lebo kto by nechcel spáliť viac kalórii len tým, že si vyberie určitý druh jedla – ten, ktorý obsahuje bielkoviny.

Maj na pamäti, že bielkoviny sú zložené z aminokyselín, ktoré sa delia na esenciálne, a neesenciálne. Esenciálne aminokyseliny musí telo dostať zvonku, nevie si ich vyrobiť samo. Týchto esenciálnych aminokyselín je deväť. Avšak nie každá potravina, ktorá obsahuje bielkoviny, obsahuje všetkých deväť esenciálnych aminokyselín.

Väčšinou bude platiť, že pokiaľ je potravina, ktorá obsahuje bielkoviny, živočíšna, tak sa jedná o kvalitnejšiu bielkovinu, so všetkými esenciálnymi aminokyselinami, zatiaľ čo pokiaľ je potravina rastlinná, tak sa veľmi pravdepodobne jedná o bielkoviny, ktorým chýba niektorá esenciálna aminokyselina alebo aminokyseliny. Pokiaľ to teda je možné, tak si zvoľ nejaký živočíšny zdroj bielkovín.

Tuky

S deviatimi kalóriami na gram, je tuk tou najviac kalorickou živinou vôbec, a teda veľmi ľahko sa s ním priberá. Avšak aj napriek tomu, tuk je stále dôležitý, aj pre niekoho, kto sa snaží schudnúť z rúk. Nie je ani tak dôležitý na chudnutie, ako skôr na zdravie, a preto by si ho nemal vyradiť zo svojej stravy. Tuk môže byť na tvoje zdravie pôsobiť priaznivo, aj škodlivo, záleží to od druhu tuku.

Tvojím cieľom bude jesť nenasýtené mastné kyseliny, čo je tá najzdravšia forma tuku. Nájdeš ho v olivovom oleji, semienkach, rybách, orechoch, vajciach, avokáde,…

Nasýtené mastné kyseliny môžeš konzumovať, ale pokiaľ možné, uprednostni nenasýtené.

Transmastné kyseliny sú tou škodlivou formou tuku, ktorú by si jesť nemal vôbec.

Neboj sa, že z tuku priberieš, aj keď je veľmi kalorický. Všetko záleží od toho, či si na konci dňa v deficite kalórii, alebo nie. Dokonca existuje keto diéta, kde sa jedáva tuk vo veľkom, a tá diéta je účinná, veľa ľudí na nej už schudlo.

Sacharidy

Treťou živinou, ktorá ostala, sú sacharidy. Rovnako ako bielkoviny, aj sacharidy majú štyri kalórie na gram. Pri chudnutí je treba zo sacharidov ubrať, na koľko chceme byť v deficite kalórii, a bielkoviny s tukmi by si jesť mal. Nie je nutné úplne vyradiť sacharidy zo svojej stravy, ale minimálne by si ich mal obmedziť. Sacharidy sú hlavným zdrojom energie pre telo, ale inak nemajú nejaké významné funkcie. Medzi sacharidy patrí aj vláknina, ktorá napomáha tráveniu.

Ako sacharidové jedlo by sa mala považovať tiež zelenina a ovocie, lebo spomedzi tukov, bielkovín a sacharidov, obsahujú zvyčajne najviac sacharidov. Zeleninu však určite nevynechávaj, má veľa vitamínov, minerálov, vlákniny a minimum kalórii, ideálna na chudnutie. Ovocie síce obsahuje už viac cukru, preto s ním treba viac opatrne, stále je však prijateľné aj pri chudnutí, pokiaľ si v kalorickom deficite.

ako schudnúť z rúk

Doplnky výživy

Pokiaľ si sa dostal až sem, tak ostala len jedna vec, ktorá by mohla mať nejaký súvis s chudnutím z rúk. Sú to doplnky výživy. Samozrejme neexistuje žiadna zázračná tabletka, vďaka ktorej by si schudol len tak, bez akejkoľvek námahy, avšak existujú doplnky výživy, ktoré by ti mohli pomôcť v snahe schudnúť z rúk. Ich pomoc je minimálna, a schudnúť dokážeš aj bez nich (4).

Proteín

Najlepším doplnkom výživy je proteín, ktorého význam je jednoduchý – je to zdroj bielkovín. Bielkoviny sú pre teba dôležité, keď chceš schudnúť z rúk, ako sme si už v tomto článku hovorili. Pokiaľ sa ti bežnou stravou nepodarí dostať do tela dostatok bielkovín, tak si môžeš pomôcť práve proteínom. Podrobný článok o proteíne nájdeš túto.

BCAA

Bielkoviny sú zložené z aminokyselín, a tie sa delia na esenciálne a neesenciálne. BCAA je doplnok výživy, ktorý je zložený z troch esenciálnych aminokyselín. Význam tohto doplnku výživy je ochrániť tvoju svalovú hmotu pred rozpadom, napríklad ráno nalačno, keď si ešte nič nejedol. Môžeš ho dostať v niekoľkých formách, práškovej, tabletovej a tekutej, výber je na tebe. Viac sa o BCAA dočítaš v tomto článku.

Spaľovač tuku

Doplnok výživy je aj spaľovač tuku. Niektoré spaľovače tuku majú v sebe látky, ktoré podporujú chudnutie, napríklad karnitín, alebo kofeín. Tieto látky neurobia prácu za teba, ale pomôžu ti spáliť nejaké kalórie navyše, čo sa môže pri chudnutí hodiť. Ak chceš vedieť viac, tak si môže prečítať článok o spaľovačoch tukov.

Záver

Chudnutie z rúk nie je ničím špeciálne, platia tam rovnaké pravidlá, ako všade inde. Pravdepodobne si sa dostal do poslednej fázy chudnutia, a geneticky ti bolo predurčené, že tuk sa ti bude hlavne ukladať do oblasti rúk, preto sa z nich chudne najťažšie.

Jediná možnosť, ako sa pribratých rúk zbaviť, je pokračovať v chudnutí, byť v kalorickom deficite, a donútiť telo premeniť telesný tuk na energiu. Tento článok ti vysvetlil prečo, ale aj ako schudnúť z rúk, preto by si teraz mal byť pripravený zbaviť sa toho tuku.

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *