proteíny na chudnutie
|

Najlepší proteín na chudnutie – Pre 3 cenové kategórie

Hneď na začiatok môžeme bezpečne tvrdiť, že proteín je najlepší doplnok výživy, čo sa chudnutia týka. Pokiaľ si teda ochotný investovať do doplnkov výživy na chudnutie, tak najmúdrejšie by bolo začať práve s proteínom.

Upozorním ťa ale hneď teraz, že proteín sám o sebe je fajn, ale na chudnutie to stačiť nebude, a to aj napriek tomu, že to je najlepší doplnok výživy na chudnutie. Vo všeobecnosti, žiaden doplnok výživy by sám o sebe nestačil. Pri chudnutí je potrebné upraviť stravu a ideálne mať viac pohybu. V takom prípade už môže byť proteín veľmi dobrým pomocníkom pri chudnutí.

V tomto článku sa pozrieme na všetko týkajúce sa proteínu a chudnutia. Okrem toho, na konci sa pozrieme na tie najlepšie proteíny na chudnutie, z ktorých si bez pochýb vyberieš ten pravý pre seba. Ohľad budeme samozrejme brať nielen na kvalitu, ale aj na cenu proteínu.

Ak chceš užívať proteín na chudnutie, všetko potrebné nájdeš tu.

Prečo užívať proteín pri chudnutí?

V prvom rade si je potrebné ujasniť, prečo sa vlastne pri chudnutí zaoberať proteínom. Už sme spomenuli, že proteín je najlepší doplnok výživy na chudnutie, tak teraz by bolo fajn aj nejako to zdôvodniť.

Proteín je doplnok výživy, ktorý slúži ako na doplnenie bielkovín. Bežne je proteín cca 80% bielkovín, takže proteín nie je nič iné, než len ďalší zdroj bielkovín. Bielkoviny sú kľúčové pri chudnutí, a teda ten význam sa prenáša aj na proteín (zdroj bielkovín). Tu je niekoľko konkrétnych spôsobov, ako ti užívanie proteínu pomôže pri chudnutí.

1. Ochrana svalovej hmoty

Chudnutie je založené na tom, že strácaš vlastnú hmotu. Tou hmotou môže byť telesný tuk, alebo svalová hmota. Väčšina ľudí by nemá záujem stratiť svalovú hmotu, ale práve telesný tuk. Dávalo by teda zmysel, že chceme ochrániť svalovú hmotu. Je tu však aj niekoľko ďalších dôvodov, prečo by sa o ochranu svalov mal snažiť každý.

Pri chudnutí sa telo musí rozhodnúť, či si vyberie ako zdroj energie telesný tuk, svalovú hmotu, alebo ich kombináciu. Užívanie proteínu pomôže zvýšiť príjem bielkovín, ktoré ochránia svalovú hmotu pred rozpadom. Telo je teda nútené získavať energiu najmä z telesného tuku, a tým pádom budeš predovšetkým chudnúť práve tuk, čo je skvelé.

Strata svalovej hmoty by tiež spôsobila spomalenie metabolizmu, ktorý by najpravdepodobnejšie viedol k jojo efektu na konci diéty. Svalová hmota je totižto viac metabolicky aktívna ako telesný tuk, a teda spotrebuje viac energie. Jej strata by znamenala výraznejšie zníženie množstva energie, ktoré telo potrebuje, a to takmer vždy vyústi v jojo efekt.

Okrem estetických dôvodov sú teda aj ďalšie, prečo ochrana svalovej hmoty je dôležitá pri chudnutí. Proteín ti v tomto určite môže pomôcť.

2. Vysoký termický efekt

Termický efekt je veľmi jednoducho fakt, že na to aby telo strávilo a vstrebalo stravu, ktorú si prijal, je tiež potrebné spáliť určite množstvo energie. Teda samotným jedením spáliš časť kalórií, ktoré si zjedol.

Množstvo energie, ktoré je potrené na strávenie jedla je rôzne. Iné živiny vyžadujú iné množstvo energie na strávenie. Bielkoviny sú živinou, ktorá vyžaduje najviac energie na strávenie.

Užívanie proteínu, ale aj príjem bielkovín všeobecne, sú teda najlepšími možnosťami, ako spáliť kalórie jedením.

3. Zníženie chuti do jedla

Nielen že bielkoviny majú najvyšší termický efekt, ale dokonca sú aj najsýtejšie. To znamená, že keby si mal zjesť rovnaké množstvo tuku, sacharidov alebo bielkovín, tak najviac nasýtení by si bol z bielkovín.

Keďže pri chudnutí je treba ubrať na príjme energie, jesť sýte potraviny je veľmi nápomocné. Proteín, ktorý je takmer čistá bielkovina, bude veľmi dobrý v zmysle, že najviac utlmí hlad.

4. Predíde vlčiemu hladu

Vlčí hlad zvykne byť označenie použité na taký hlad, ktorý na teba príde z ničoho nič, a je naozaj silný. Je to teda veľký nečakaný hlad. Tieto vlčie hlady nevznikajú len tak bez príčiny. Najväčšiu rolu tu zohráva hladina inzulínu. Výkyvy inzulínu a najmä vyššie hladiny inzulínu v krvi sú spojené s hladom.

Konzumácia cukrov spôsobí ich vyššiu hladinu v krvi, čo je hlavný spúšťač pre uvoľnenie inzulínu. Aby nebolo vypusteného tak veľa inzulínu, je treba spomaliť uvoľňovanie cukrov do krvi. Keď sa cukry kombinujú s bielkovinami, tak inzulín bude stabilnejší, a ty nebudeš pociťovať vlčie hlady. Jedná sa teda o ďalší spôsob, ako ti užívanie proteínu môže pri chudnutí pomôcť.

5. Rýchla príprava vhodného jedla do diéty

Pri chudnutí treba byť rozvážny pri voľbe toho, čo vložíš do svojich úst. Niekedy však len ťažko zabrániš tomu, aby si zjedol niečo, čo zjesť nemáš. Najčastejšie siahneme po takých jedlách, ktoré netreba pripravovať, a môžeme ich rovno zjesť. Ideálne, ak sú chutné.

Dobrá správa je, že proteín je aj chutný, a jeho príprava trvá veľmi krátko. Samozrejme, nemal by si teraz za deň užiť 10 odmeriek proteínu, lebo si mal stále chuť na niečo, ale v prípade ozajstnej núdze, kedy už nevydržíš nezjesť niečo, proteín je super pomocník. Tvojmu telu dodá bielkoviny, čo je určite lepšie, ako keby zješ iné rýchle nezdravé jedlo.

Súvisiaci článok: Na čo je proteín dobrý?

chudnutie s proteínom

Do akej miery ti vie proteín pomôcť pri chudnutí?

Zatiaľ si sa mohol dočítať veľa len o tom, aký je proteín úžasný, a preto je treba ho teraz uviesť na správnu mieru.

Proteín je doplnok výživy, zdôrazňujem slovo doplnok. Nie je to náhrada stravy, nie je to tabletka na chudnutie. Proteín je jednoducho bielkovina, podobne ako je kryštálový cukor jednoducho cukor.

Pokiaľ ide o chudnutie, užívanie proteínu vôbec nie je potrebné. Dá sa schudnúť aj bez proteínu. Proteín nám to len trošku uľahčuje.

Chudnutie je v základe len o tom, či si na konci dňa v kalorickom deficite. Ak áno, tak chudneš. Pre nás je potrebné to, aby sme na konci dňa v tom kalorickom deficite boli. To je kameň úrazu, pokiaľ ide o chudnutie. Byť v kalorickom deficite, a byť v ňom mesiace (záleží od toho, koľko chceš schudnúť).

Kalorický deficit môžeš dosiahnuť len úpravou stravy. Tvoj metabolizmus denne spáli určite množstvo kalórií, a ak budeš jesť o nejakých 300 až 500 kalórií menej, ako spáli metabolizmus, tak budeš chudnúť optimálnou rýchlosťou. Pre chudnutie teda nemusíš spraviť vôbec nič, práve naopak, musíš toho spraviť menej než bežne (v zmysle, jesť menej, lebo aj to je činnosť, ktorá berie náš čas).

Pohyb je super, lebo vďaka nemu spáliš kalórie navyše k tvojmu metabolizmu, a teda si budeš môcť dovoliť toho viac zjesť, a stále chudnúť. Tiež treba povedať, že pohyb je potrebný pre udržanie svalovej hmoty, a to je zase dôležité pre správne chudnutie. Pohyb by teda mal byť súčasťou každého pokusu o chudnutie.

Všetko toto ide aj bez proteínu. Ten nám len môže pri chudnutí pomôcť dostať viac bielkovín do tela. Bielkoviny sú potrebné pre správne chudnutie. Kalorický deficit, pohyb a dostatok bielkovín sú tri piliere chudnutia. Tie bielkoviny vieš získať z bežnej stravy, no väčšina ľudí má s týmto problém. Nedokáže prijať tak veľké množstvo bielkovín denne len pomocou stravy. V takomto prípade je proteín presne pre teba. Je to špecifický, ale častý prípad.

Je proteín bezpečný?

Proteín je bezpečný doplnok výživy. Ako sme už niekoľkokrát spomenuli, proteín je len kopa bielkovín, a bielkoviny konzumuješ dennodenne. To, že ich dostaneš vo forme proteínu nemení nič na ich bezpečnosti.

Veľmi často proteíny obsahujú aj iné zložky, než bielkovinu samotnú, no tie sú zastúpené v malom množstve. Napriek tomu, niektoré látky, ktoré sú do proteínu pridané, môžu predstavovať riziko. Z toho dôvodu je najlepšie si kupovať proteín od overených výrobcov, ktoré takéto potencionálne nebezpečné látky neobsahujú.

Obličky sú najčastejšie používané, ako argument proti proteínu. Tvrdenie znie, že vysoký príjem bielkovín núti obličky viac pracovať, a tým pádom ich ničí. V skutočnosti užívanie proteínu nemá negatívny dopad na obličky zdravých ľudí. Proteín môže zväčšiť poškodenie obličiek len u tých, ktorí už majú poškodené obličky, no v takom prípade, akýkoľvek zdroj bielkovín by bol škodlivý.

Ak nemáš poškodené obličky, proteín je pre teba úplne bezpečný. Len pamätaj na to, že sa jedná o doplnok, nie náhradu výživy, a aj preto dodržuj odporúčané dávkovanie uvedené k danému proteínu.

Pre viac informácií si pozri článok: Bezpečnosť proteínu – Zdravý alebo škodlivý?

najlepšie proteíny na chudnutie

Ako vybrať proteín na chudnutie?

Na trhu nájdeš obrovské množstvo proteínov, niektoré sú lepšie, niektoré nie až tak veľmi. Aj preto vznikol tento článok, aby ti pomohol sa orientovať v proteínoch na chudnutie, a predstavil ti (na konci tohto článku) tie najlepšie proteíny na chudnutie.

Tu ti ukážem, podľa čoho sa vyberá proteín na chudnutie, respektíve, podľa čoho sme aj v tomto článku vyberali najlepšie proteíny. Práca vyberania proteínu je tu síce spravená za teba, no aj tak sa ti môže hodiť vedieť, čo sledovať pri proteínoch, napríklad keď sa budeš pozerať po novej značke proteínu, alebo keď zbadáš nejaký v obchode.

Tu sú hlavné faktory, ktoré zavážia pri výbere proteínu na chudnutie:

1. Cena

Akože, každý dokáže vyrobiť ten najlepší, najčistejší proteín, keď sa neberie ohľad na cenu. Umenie je vyrobiť kvalitný proteín, a predávať ho za čo najlepšiu cenu. Jedná sa teda o kľúčový faktor, ktorý pri výbere proteínu zaváži.

2. Druh proteínu

Prvé, čo ťa pri výbere proteínu na chudnutie bude zaujímať okrem ceny, je druh proteínu. V súčasnosti existuje veľa druhov proteínov, a ty by si sa mal rozhodnúť, aký proteín vlastne chceš? Na výber sú napríklad srvátkový, kazeínový, sójový, vaječný, hrachový, konopný, ryžový, hovädzí,…

Výber druhu proteínu nie je až taký ťažký, ako sa to môže zdať. Na začiatok sa spýtaj sám seba, či chceš vegánsky, alebo živočíšny proteín. Živočíšne proteíny sú viac kvalitné, lebo obsahujú všetky esenciálne aminokyseliny. To je síce pekné, ale pokiaľ nechceš živočíšny proteín, vegánsky proteín je taktiež dobrý, a nemusíš si nad výberom ďalej lámať hlavu. Iba pokiaľ nemáš preferenciu, choď radšej do živočíšneho proteínu.

Pre tých, čo pôjdu smerom živočíšnych proteínov, tak ďalej nie je nad čím premýšľať. Srvátkový proteín je jasnou voľbou, lebo ponúka kvalitné bielkoviny, dobrú rozpustnosť, výbornú chuť za nízku cenu. Ďalej môžeš ešte zváži kazeínový proteín, pokiaľ budeš užívať proteín pred spánkom, alebo vaječný proteín, pokiaľ chceš ešte o pár eur nižšiu cenu. Určite by som ti avšak odporúčal srvátkový proteín.

Pre vegánske proteíny, tam je to trochu viac komplikované, a nedá sa to zmestiť do pár riadkov. Ak chceš vegánsky proteín, tak všetko potrebné nájdeš v článku: Najlepší vegánsky proteín – Porovnanie až 26 rastlinných proteínov.

3. Obsah bielkovín

Práve kvôli bielkovinám si kupuješ proteín, a preto dáva zmysel, že obsah bielkovín bude kľúčový faktor. Na toto si treba dať obzvlášť pozor preto, lebo v dnešnej dobe už výrobcovia označujú ako proteín každý prášok, ktorý má trochu bielkovín. Proteín s nízkym obsahom bielkovín sú síce podstatne lacnejšie, ale jedná sa ešte vôbec o proteín? Veľa ľudí si na tomto oklame.

Minimálne množstvo bielkovín, ktoré by mal proteín obsahovať, je aspoň 75 gramov. Ani táto hodnota nie je ideálna, ale už sa to dá nazvať proteín, a pre väčšinu ľudí to bude prijateľné.

Problém je, že proteíny na chudnutie by mali byť čo najviac bielkovinové. Lebo čím menej bielkovín v proteíne, tým viac tukov a cukrov v proteíne, a aj viac kalórií. Pokiaľ by si chcel proteín na naberanie svalovej hmoty, nevadilo by to. Pokiaľ ale chceš chudnúť, tak to začína byť viac problematické.

Minimálnu hranicu množstva bielkovín preto posunieme na aspoň 80 gramov bielkovín na 100 gramov proteínu, s tým, že čím viac bielkovín tvoj proteín bude mať, tým lepšie.

4. Kalórie, tuky a cukry

Tento faktor pri výbere proteínu úzko súvisí s obsahom bielkovín. Je to dôležitý faktor najmä vtedy, pokiaľ sa jedná o proteíny na chudnutie, a tie sú naším cieľom.

Keďže chudnutie je založené na obmedzení príjmu kalórií, treba dbať na to, aby ani proteín nemal zbytočne veľa cukru a tuku. Spravidla, čím viac bielkovín má proteín, tým menej tukov a cukrov bude mať.

5. Chuť, rozpustnosť

Vedľajšie faktory, ktoré je však tiež dobré zvážiť. Väčšina proteínov má fajn rozpustnosť, a nedá sa dopredu zistiť, pokiaľ si proteín nekúpiš a nevyskúšaš. Recenzie o proteíne ti o rozpustnosti môžu niečo prezradiť, no nie vždy sú spoľahlivé.

Proteíny môžu byť bez príchute alebo s príchuťou. Výber je na tebe, ale pokiaľ chceš ochutený proteín, tak ber na vedomie, že niečím ten proteín musí byť ochutený (zvyčajne umelé sladidlá – sú bezpečné).

Ako užívať proteín pri chudnutí?

Koľko proteínu pri chudnutí užívať?

Informácia o tom, v akom množstve proteín používať by mala byť daná výrobcom, či už na ich stránke, alebo na obale proteínu. Vo všeobecnosti by však malo byť odporúčané dávkovanie pri každom proteíne takmer rovnaké.

Dávkovanie proteínu sa zvykne merať na odmerky, ktoré sú často (nie vždy) pribalené k proteínu. Jedna odmerka môže mať 20 až 30 gramov proteínu. Koľko odmeriek za deň by si mal užiť bude závisieť najmä od toho, ako veľa bielkovín obsahuje tvoja strava.

Pre väčšinu ľudí bude jedna odmerka proteínu denne pri chudnutí najlepšia. Ak máš veľmi veľký problém dostať do seba dostatok bielkovín pomocou stravy, tak možnosťou môžu byť aj dve odmerky denne. Stále, jedna odmerka denne je najlepšie riešenie, zvyšok bielkovín by si mal dostať do seba pomocou stravy.

S čím je najlepšie užívať proteín pri chudnutí?

Proteín si pri chudnutí môžeš pripraviť na veľké množstvo spôsobov. Či už ho využiješ do nejakého fit receptu, alebo ho len zmiešaš s vodou, výber je na tebe.

Chudnutie si vyžaduje obmedzenie kalórií, a preto najlepší spôsob na prípravu proteínu bude ten najmenej kalorický. Zaliatie proteínu vodou nepridá proteínu žiadne ďalšie kalórie, a taktiež telo ho takto najrýchlejšie strávi, lebo nie je kombinovaný s inými živinami, ktoré by spomalili trávenie. jedná sa tiež o najviac jednoduchý spôsob prípravy proteínu, kedy jednu odmerku proteínu zaleješ 200 ml vody. Hotovo. Jednoduché a na chudnutie najlepšie.

Samozrejme, nemusí to ostať pri miešaní proteínu s vodou. Mlieko je ďalšia možnosť, ale to už obsahuje extra kalórie, a spomalí trávenie proteínu.

Proteín si kľudne pridaj do rôznych receptov. Maj sa len na pozore, lebo fakt, že dáš do kalorického receptu proteín nič nezmení na tom, že je to stále kalorický recept, a teda nevhodný na chudnutie. Teraz má len o niečo viac bielkovín. Pri chudnutí si hľadaj zdravšie recepty, do ktorých by si mohol proteín použiť, aby to aj malo nejaký väčší zmysel, a chudnutie bolo úspešné.

Kedy je najlepší čas na užitie proteínu?

Naozaj nezáleží na tom, kedy užiješ proteín. Hockedy ho užiješ, telo ho strávi a využije. Najväčší zmysel má užiť proteín vtedy, keď bielkoviny nezískaš z iného zdroja. Ak napríklad ráno máš vajíčka, tak načo pridávať proteín, keď už si bielkoviny získal z vajíčok? Proteín uži vtedy, keď si mal dlhšiu medzeru bez bielkovín. Napríklad ak na večer zvykneš mať pizzu, tak ju nahraď zdravším receptom, v ktorom využiješ proteín.

Vhodnejší čas na užitie proteínu pri chudnutí môže byť najmä pred tréningom. Vtedy to má veľký význam, nakoľko v diéte je telo viac náchylné na rozklad svalov, a tréning trhá svalové vlákna, teda ideálny čas na stratu svalovej hmoty. Príjem nejakých bielkovín, napríklad užitie proteínu pred tréningom, je skvelý spôsob ako tomuto predísť.

ako vybrať proteín na chudnutie

Kúpiť alebo nekúpiť proteín?

Pokiaľ si ochotný investovať peniaze do doplnkov výživy, tak proteín by mal byť prvý doplnok výživy, ktorého kúpu zvážiš. Je to jednoducho najlepší doplnok výživy na trhu, a tie peniaze, ktoré do neho investuješ, sa ti pri proteíne vrátia najviac spomedzi všetkých doplnkov výživy.

Chcem aby bolo ale jasné, že proteín nie je nutný. Schudnúť môžeš bez doplnkov výživy rovnako ako s nimi. Ale bolo by klamstvo tvrdiť, že doplnky výživy, teda najmä proteín, ti nepomôžu. O tom, ako ti môže pomôcť, sme už písali vyššie, a tých dôvodov je hneď niekoľko, ako si mohol sám vidieť.

Pokiaľ patríš do menšiny, ktorá denne prijme dostatok bielkovín len pomocou stravy, tak pre teba je proteín viac menej zbytočný. Ak ma telo všetky bielkoviny, ktoré potrebuje, tak je takmer zbytočné do neho pchať ďalšie bielkoviny. Väčšina ľudí však nemá vo svojej strave dostatok bielkovín, a nakoľko množstvo bielkovín, ktoré by si mal prijať, sa pri chudnutí ešte zvyšuje, proteín ti skutočne môže pomôcť.

Najlepšie proteíny na chudnutie

Namiesto robenia rebríčka najlepších proteínov na chudnutie sa pozrieme na tri najlepšie proteíny na chudnutie podľa cenovej kategórie. Začneme proteínom na chudnutie v najnižšej cenovej kategórii, ktorý sa síce nemôže porovnávať s kvalitnejšími proteínmi, ale vzhľadom k jeho cene to bude aj tak veľmi dobrá kúpa. Ďalší proteín bude stred medzi kvalitou a cenou, a posledný bude zameraný na čo najvyššiu kvalitu.

Všetky proteíny budú srvátkové, lebo tie patria medzi najkvalitnejšie proteíny, a zároveň ich cena v porovnaní s inými proteínmi je na tom veľmi dobre. Pokiaľ chceš vegánsky proteín, odporúčam ti pozrieť si článok: Najlepší vegánsky proteín – Porovnanie až 26 rastlinných proteínov. Článok sa zaoberá aj najlepšími vegánskymi proteínmi na chudnutie.

anabolic whey proteín gymbeam

Nízka cenová kategória - Proteín Anabolic Whey (GymBeam)

Ťažko tento proteín nazvať proteínom na chudnutie, ale pokiaľ chceme cenu udržať čo najnižšie, proteín Anabolic Whey bude najlepšia voľba.

Jeho obsah bielkovín je na úrovni 50%, čo núti otázku, či to vôbec je ešte proteín. Má vysoký obsah sacharidov a cukrov, čo na chudnutie nie je ideálne taktiež. Našťastie má Anabolic Whey aspoň pomerne nízky obsah tukov, a keďže tuky sú najviac kalorické, celková energetická hodnota proteínu je nízka.

Aj oproti iným drahším proteínom na chudnutie, má tento proteín najnižšiu energetickú hodnotu, čo je síce pri chudnutí plusom, ale prečo tomu tak je? Lebo Anabolic Whey má málo bielkovín, ktoré tiež majú energetickú hodnotu, a bielkoviny sú dôvod, prečo proteín kupuješ. Zmrzlina má tiež menej kalórií ako proteín, ale neznamená, že je do diéty lepšia. Obsahuje veľa cukru a málo bielkovín. Proteín Anabolic Whey kompenzuje chýbajúce bielkoviny cukrom. To nie je dobré na chudnutie.

Dôvod, prečo sa tento proteín objavil medzi proteínmi na chudnutie? Je lacný, a stále má 50% bielkovín. Málo bielkovín v porovnaní s ostatnými proteínmi, ale v porovnaní s bežnými potravinami je to samozrejme stále oveľa viac.

Anabolic Whey je skôr vhodný na naberanie svalovej hmoty, ale pokiaľ si veľmi limitovaný financiami, môže poslúžiť aj pri chudnutí. Nie je to proteín na chudnutie, ale je to aspoň nejaký proteín, a je lacný.

pure whey proteín neonutrition

Stredná cenová kategória - Pure Whey proteín WPC 80 (Neonutrition)

Tento proteín už určite môžeme nazvať proteínom na chudnutie v porovnaní s Anabolic Whey. Pure Whey WPC 80 od Neonutrition je proteín s 80% obsahom bielkovín. To je už naozaj solídne množstvo, a určite ho to radí medzi kvalitnejšie proteíny.

Zaujímavé, a naozaj v súčasnosti vzácne na tomto proteíne je to, že neobsahuje žiadne pridané látky. To znamená, že ak si kúpiš proteín bez príchute, jediná zložka takého proteínu bude srvátkový koncentrát. To je všetko, ani o zložku naviac. Pri ochutených proteínoch sa pridá ku koncentrátu len aróma a sladilo, čo je stále niekoľkonásobne menej látok v proteíne, ako pri iných konkurenčných proteínoch.

Obsah tukov je pri tomto proteínu trochu vyšší, ale pri jednej odmerke to budú len cca dva gramy tuku. Pure Whey obsahuje málo sacharidov a cukrov, a celková energetická hodnota proteínu je priemerná.

Jednoznačne sa dá tvrdiť, že tento proteín je zlatou strednou cestou pri proteínoch na chudnutie. Tie peniaze, ktoré si priplatíš oproti nižšej cenovej kategórii sa ti tu vrátia späť. Pokiaľ chceš ten najlepší pomer kvality a ceny, odporúčam ti kúpiť práve tento proteín.

IsoFue proteín gymbeam

Vysoká cenová kategória - Proteín Clear Whey IsoFue (GymBeam)

Clear Whey IsoFue od GymBeam je bez pochýb jeden z najkvalitnejších proteínov, aké vôbec môžeš kúpiť. Pokiaľ ide o chudnutie, tak tento proteín exceluje vo všetkých smeroch.

Obsah bielkovín je na úrovni 88%, čo ho radí medzi proteíny s veľmi vysokým obsahom bielkovín, a nie je veľa proteínov, ktoré ponúkajú viac. Okrem toho, sa jedná o srvátkový izolát, ktorý je o celý stupeň kvality vyššie, ako srvátkový koncentrát (predošlé dva proteíny).

Obsah tukov je menej ako 0,5 gramov na 100 gramov, a obsah sacharidov je 0,7 gramov na 100 gramov proteínu. Teda, kľudne môžeme tvrdiť, že tento proteín neobsahuje žiadne sacharidy a tuky, len čisté bielkoviny.

Vďaka nulovému obsahu tukov a sacharidov je Clear Whey IsoFue nízko kalorický.

Proteín sa predáva s ovocnými príchuťami.

Všetko toto robí Clear Whey IsoFue najlepším proteínom, aký si môžeš na chudnutie kúpiť. Nie je to ale zadarmo, a kvôli jeho vyššej cene ho radíme medzi proteíny z vyššej cenovej kategórie.

Najlepšie proteíny na chudnutie pre ženy

Proteíny sú rovnako užitočný doplnok výživy pre ženy, tak ako pre mužov. Všetky informácie o proteínoch, ktoré sa v tomto článku objavili, sú platné pre obe pohlavia. Takisto najlepšie proteíny na chudnutie budú rovnaké pre obe pohlavia, a teda vybratím si jedného proteínu z tých, ktoré sme uviedli vyššie nič nepokazíš.

Existujú aj proteíny špeciálne iba pre ženy, no okrem iného obalu a názvu proteínu sú to tie isté proteíny, ako všetky iné. Proteíny pre ženy ešte zvyknú mať pridaných pár vitamínov a minerálov, ktoré sú dôležité najmä pre ženy. Pre niekoho toto môže byť výhoda, ale pravdepodobne si nekupuješ proteín preto, aby si doplnila zopár vitamínov, to sa dá efektívnejšie riešiť inými doplnkami výživy v prípade potreby. Proteín si kupuješ kvôli bielkovinám, a proteíny pre ženy majú tie isté bielkoviny ako bežné proteíny.

Proteíny pre ženy sa líšia od bežných proteínov ešte v pár ďalších vlastnostiach, ale rozdiely sú naozaj malé. Podrobnejšie sa proteínmi pre ženy zaoberá článok: Najlepší proteín pre ženy – (Chudnutie, svaly, vegánsky, nočný). Ak chceš vedieť viac o proteínoch pre ženy, odporúčam ti pozrieť si ho.

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *