káva s citrónom na chudnutie

Káva s citrónom na chudnutie – Ako veľmi ti pomôže? (recenzia)

Na internete sa dá nájsť veľa rôznych trikov, ktoré ti sľubujú rýchle schudnutie bez zmeny stravy, či pravidelného pohybu. Vo väčšine prípadov však tieto triky majú minimálny alebo žiadny efekt na redukciu telesného tuku. Ako je na to ale kombinácia kávy s citrónom?

Káva s citrónom podľa všetkého má byť efektívna na chudnutie. Ak by tomu naozaj tak bolo, tak by to bola skvelá správa, lebo je vysoká šanca, že kávu aj citrón u seba nájdeš, a teda si môžeš pripraviť tento nápoj na chudnutie.

Predtým než sa do toho pustíš sa však pozrime podrobnejšie na kávu s citrónom, aby si vedel, čo môžeš očakávať. Aký reálny účinok má káva, citrón a ich kombinácia na chudnutie?

Účinok kávy na chudnutie

Patríš medzi zástancov kávy, alebo sa radíš k jej odporcom? Pokiaľ chceš schudnúť, tak by si sa mal zaradiť k prvej skupine, keďže káva skutočne pomáha pri redukcii telesného tuku.

Určite vieš, že káva obsahuje kofeín, a ten ťa má zobudiť, respektíve ti dať energiu. To je hneď aj prvý dôvod, prečo káva je efektívna na chudnutie. Ak by si bol ospalý, tak spravíš minimum fyzickej námahy, a teda aj spáliš minimum kalórii.

Naopak, ak si nabitý energiou, tak či už budeš robiť niečo produktívne, alebo budeš iným spôsobom hyperaktívny, tak každá fyzická činnosť bude spaľovať kalórie. Aj niečo ako hmýrenie sa na stoličke spáli viac kalórii (teda bude viac nápomocné pri chudnutí), než sedieť znudene bez energie.

Tvrdenie, že káva je účinná na chudnutie naberá úplne nový význam vtedy, keď ju vypiješ pred tréningom, alebo kardiom. Vďaka kofeínu, ktorý káva obsahuje, podáš lepší výkon, čo bude zase viesť k viac spáleným kalóriám, a teda aj k chudnutiu.

Ďalší dôvod, prečo je káva účinná na chudnutie, je zrýchlenie metabolizmu. Môžeš si to jednoducho predstaviť tak, že kofeín v káve spôsobí rýchlejšie pumpovanie krvi srdcom, ktoré pracuje teraz viac. Keďže srdce pracuje viac, tak potrebuje viac energie, a to nás zase vedie k spáleniu kalórii (teda aj k spáleniu telesného tuku).

Kofeín v káve vie zrýchliť metabolizmus o 3 – 11%. Je treba dodať, že tento stimulant je jedným z najviac efektívnych prírodných spaľovačov tukov vôbec.

Káva je účinná na chudnutie, a kofeín v nej patrí medzi najviac účinné látky pri chudnutí.

káva s citrónom na chudnutie recenzie

Účinok citrónu na chudnutie

Citrón je druhou a poslednou ingredienciou v nápoji na chudnutie – v káve s citrónom. Tento citrusový plod obsahuje veľa vitamínu C, a jeho význam stúpa pri liečbe bežných chorôb a ich prevencii. Má však aj nejaký účinok na chudnutie?

Žiaľ, citrón neobsahuje žiadnu účinnú látku na zrýchlenie metabolizmu, alebo látku, ktorá by iným spôsobom podporila chudnutie.

Často sa na chudnutie odporúča voda s citrónom, ale fakt je, že na chudnutie bude rovnako účinná, ako čistá voda. Voda s citrónom ti ale dodá vitamín C, ktorý má svoj význam, no nie je účinný na redukciu tuku.

Je káva s citrónom efektívna na chudnutie?

Káva je efektívna, a citrón nie je efektívny na chudnutie. Káva s citrónom je na tom ako?

V súčasnosti nebolo vedecky dokázané žiadne spojenie medzi kávou a citrónom, a teda ich kombinácia nemá nijaký známy efekt. To znamená, že pitie kávy s citrónom ti pri chudnutí pomôže rovnako, ako by si pomohlo pitie kávy bez citrónu.

Káva s citrónom obsahuje kofeín, a teda ak si doteraz nepil kávu, tak káva s citrónom ti môže pomôcť pri redukcii tuku. Taký istý účinok by si ale dosiahol aj so samotnou kávou. Nie je teda dôvod pridávať citrón do kávy.

Ak sa rozhodneš pre pitie kávy s citrónom alebo bez citrónu, maj na pamäti, že kofeín je návyková látka, a teda jeho účinok sa postupom času začne strácať. Nie je to teda efektívna dlhodobá stratégia, ako sa zbaviť telesného tuku a schudnúť.

Piť viac kávy by bolo riešením, ako dostať stále ten chudnúci efekt z kofeínu, ale nie je to bezpečné riešenie. Rozumnejšie je nepiť kávu aspoň týždeň a tvoje telo si odvykne od kofeínu. Keď potom začneš piť kávu, zase bude účinná na chudnutie.

Čo je efektívne na chudnutie?

Pitie kávy s citrónom môže znieť lákavo, ale pokiaľ chceš naozaj schudnúť, tak to určite nebude stačiť. Najviac efektívna cesta, akou sa dá schudnúť, je zmena stravovacích návykov, a v ideálnom prípade by si mal mať aj pravidelný pohyb.

Aby si schudol, tak budeš musieť dávať telu menej kalórii, než mu dávaš teraz. Problém je, že keď budeš jesť menej jedla, tak budeš viac hladný, a tvoje telo nedostane tak veľa vitamínov a minerálov, ako by dostalo, keby si jedol viac jedla.

Pokiaľ budeš chcieť schudnúť, a kvôli tomu obmedzíš príjem jedla, tak by si nemal byť hladný. Ak budeš hladný, tak je veľmi vysoká šanca, že to s chudnutím vzdáš.

Musíš prijať menej kalórii, ale zároveň nesmieš byť hladný. Aby si toto dokázal, tak musíš jesť len kvalitné potraviny, ktoré obsahujú živiny, ktoré tvoje telo potrebuje. Zoznam 36 takýchto potravín si môžeš pozrieť tu.

Aj keď určite sa dá schudnúť bez pravidelnej fyzickej aktivity, je to náročnejšie. Čím menej spáliš, tým menej si budeš môcť dovoliť zjesť, aby si stále chudol. Práve preto je v tvojom vlastnom záujme byť čo najviac fyzicky aktívny, a spáliť čo najviac kalórii – tvoje chudnutie bude o to jednoduchšie.

Určite je táto cesta náročnejšia, ako piť kávu s citrónom, a nič iné neriešiť, ale toto je cesta ako schudnúť. Piť kávu s citrónom môžeš, ale nič tým nezmeníš.

Teda takmer nič nezmeníš. Samotná káva je efektívny spaľovač tuku, a viac sa o nej dozvieš v článku: Káva na chudnutie? – Je to najlepší prírodný spaľovač tukov!

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *